Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, mieliście kiedyś taki przypadek, że orżnęli Was w necie przy zakupach? Historia jest oto taka:
Mój dzieciak znalazł sobie klocki w sklepie zabawkowo.fun. Nie chciało mi się przeklikiwać tego tematu bo kwota niewielka więc zrobił to on na komórce, a ja dałem tylko blika. Klocki oczywiście nie przyszły więc tematem się zainteresowałem. Okazało się, że sklep to scam na maxa, oszukał setki ludzi, a nadal wisi i zbiera zamówienia. Podłączone ma Przelewy24, Bliki, sriki i wszyscy na to mają wywalone jajca. Kwota niewielka bo sto parę złotych, ale może można to gdzieś zgłosić, aby chociaż zablokowali to gówno?

#internet #zakupy #niebezpiecznik #pieniadze #oszusci
  • 12
@nadmuchane_jaja: czym było płacone? Jeżeli karta (najbezpieczniejsze w internecie) to jest scum możesz zgłosić w banku lub u providera.

Pbl to masz rację. P24 może mieć wywalone jajca bo mają w regulaminie, że oni tylko pośredniczą a to twoja sprawa czy zweryfikujesz sprzedawcę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nadmuchane_jaja:

Przelewy24, Bliki, sriki i wszyscy na to mają wywalone jajca

Gdybyś nie płacił przez internet, tylko wysłał kasę Pocztą to do Poczty miałbyś pretensje? Gdyby zabawka przyszła, ale nie taka jaka powinna to miałbyś o to pretensje do sprzedawcy, czy do kuriera który tylko pośredniczy w przekazaniu rzeczy? Mają wywalone jajca bo swoją robotę zrobili dobrze, zleciłeś im przekazanie kasy komuś, wykonali zadanie zgodnie z wytycznymi.
Wyślij im przedsądowe wezwanie
@Goglez: No nie do końca, bo np. PayPal też przekazuje kasę, a jednak bierze odpowiedzialność za transakcję, to samo PayU czy Visa/Mastercard. To są płatności internetowe, a nie przelew w budzie na poczcie. Tu się z tobą nie zgodzę. Skoro podpisują umowę na obsługę płatności danego sklepu to minimum weryfikacji powinno być czy oni w ogóle istnieją.
@tutanota_-: tak wiem, ale @goglez twierdzi, że operator płatności ma w dupie gdzie i co płacisz, a tak nie jest. Większość jednak bierze jakąkolwiek odpowiedzialność chociażby za weryfikację punktu płatności jaki obsługują. Sam mam biznes i wiem jak to działa. Nie mam pretensji do Przelewy24 za brak interwencji, ale o to, że podpisują umowę o płatności z byle kim bez siedziby w polsce i elo.