Wpis z mikrobloga

@Kempes: Tak, właśnie o to zapytałem. Przy czym cały czas mówimy o odłamkach, które mogą skutecznie zagrozić piechocie wspierającej czołgi na tyle, żeby stało się to czynnikiem wartym wzmianki.

@Hieronim_Berelek: Tak, polega na dodawaniu centymetrów, tylko jest to bardziej skomplikowane. W jednorodnym materiale penetracja strumienia kumulacyjnego jest większa, niż w przedzielonym pustymi przestrzeniami.
  • Odpowiedz
@Francisco_dAnconia: A jesteś w stanie stwierdzić, że takie odłamki nie są w stanie skutecznie porazić piechoty?! No to szacunek za takie stwierdzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja tam twierdzę, że każdy odłamek będący w powietrzu jest potencjalnie groźny dla piechoty.

"W jednorodnym materiale penetracja strumienia kumulacyjnego jest większa, niż w przedzielonym pustymi przestrzeniami."

Zapomniało ci się napisać, że penetracja strumienia kumulacyjnego w stali RHA
  • Odpowiedz
@niemamkoncepcji: @Kempes: Strumień kumulacyjny ma określoną głębokość skutecznej penetracji niezależnie od materiału, jaki przebija. Osłona przeciwkumulacyjna musi być jedynie na tyle gruba i mocna, aby zainicjować detonator w pocisku. Te obciążniki byłyby odrobinę skuteczniejsze, gdyby były puste w środku. Tak czy owak, ich kruchość działa przeciwko skuteczności głowicy HEAT, bo tylko ułatwia rozpraszanie energii na boki.

Jestem w stanie stwierdzić, że taki odłamkowanie będzie na tyle znikome, że
  • Odpowiedz
@Francisco_dAnconia: Ten dodatkowy pancerz to g---o, które tylko powoduje lepsze samopoczucie psychiczne załogi czołgu. Gdyby było inaczej to takich rozwiązań używałyby inne armie świata, szczególnie jeżeli chodzi o użyty materiał w postaci żeliwa, ale tego nie robią. Także twoje wywody to nic innego jak fantasmagorie niepoparte żadnymi dowodami.
Może to chroni w ograniczony sposób przez odłamkami, ale na pewno nie przed bezpośrednim trafieniem.
  • Odpowiedz
@Kempes: :D
Bo inne armie świata stać na to, żeby na bocznych kurtynach używać ERA lub NERA.
Dlaczego nie wszyscy na wszystkich czołgach? Bo nie wszędzie jest wysokie niebezpieczeństwo dostania w bok od piechoty z RPG.

Żeliwo nie jest lepsze od innych materiałów. Obciążniki z traktora nie są najlepszym możliwym rozwiązaniem :P Zwyczajnie w środowisku nasyconym lekką piechotą z ciężkimi palcami na spustach RPG to jest lepsze, niż nic.

https://en.wikipedia.org/wiki/Q-Net
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Francisco_dAnconia "Bo inne armie świata stać na to" I co, myślisz że inne armie świata nie patrzą na możliwość obniżenia kosztów używanych rozwiązań, jak są one tak samo skuteczne?! XD
Żeliwo to g---o , tak samo skuteczne jak podobnej grubości karton. Nie zapraszam do dalszej dyskusji, bo nie ma o czym. Kacapski system to po prostu bieda rozwiązanie, które powoduje lepszy komfort psychiczny załogi.
Siatka przeciw RPG to musi
  • Odpowiedz
I co, myślisz że inne armie świata nie patrzą na możliwość obniżenia kosztów używanych rozwiązań, jak są one tak samo skuteczne?! XD


@Kempes: Gościu, przecież Ty jesteś kumaty. Czemu piszesz takie bzdury?
Drugi akapit mojej poprzedniej wypowiedzi. Tak, to jest zerokosztowe rozwiązanie, które jest w stanie przynieść wymierne korzyści. Nawet, jeśli zwiększa przeżywalność tylko o kilka procent, to w świetle faktu, że wyszabrowanie i przymocowanie tego do kadłuba nie było czaso-ani kosztochłonne, nie jest to głupie. I żadne zaprzeczanie rzeczywistości, bo nie zgadza się z Twoimi śmiesznymi tweetami, nie pomoże.

Ewidentnie nie chcesz zrozumieć zasady działania
  • Odpowiedz
@javelin: @Lardor: @Francisco_dAnconia: @Kempes: Na Wykopie jest taka tendencja, że paranoicznie tutaj się szuka jakichś kretyńskich ruskich rozwiązań.

Problem jest taki, że nikt, k---a, nie umieszcza pancerza reaktywnego w takim miejscu. Kogo on ma bronić? Pasażera na gapę pod pokrywą silnika? xDDD

Może to po prostu balast? Który w dobie cotygodniowych przymrozków i roztopów pomaga wyciągać chujstwa z błota? A znacznie łatwiej jest go
  • Odpowiedz
Problem jest taki, że nikt, k---a, nie umieszcza pancerza reaktywnego w takim miejscu.


@vrNFWrUew3D4Rgz: Nie wiem, skąd to wziąłeś, ale mogę Ci powrzucać jeszcze parę zdjęć, także ruskich czołgów, z ERA w takim miejscu.

Kogo on ma bronić? Pasażera na gapę pod pokrywą silnika?


To tylko potwierdza, że nie masz za bardzo pojęcia, o czym piszesz.
Francisco_dAnconia - > Problem jest taki, że nikt, k---a, nie umieszcza pancerza reak...

źródło: comment_1672152616AblDEipZgt0OfuearmaPGc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Francisco_dAnconia: Tam w zasadzie cały napęd jest odsłonięty, a nie tylko wymiennik. Tak jakby ten wymiennik był jakimś problemem dla jakiegokolwiek pocisku. Nawet koło napędowe jest w pełni odkryte. Kierunkowe w sumie też xD


Nawet nasze PT-91 był pokrywane od przodu, tam gdzie załoga siedzi. Nowe ruskie T-72 tak samo. Do czwartego koła to ma jeszcze sens.

A że zdjęcie mi pokażesz? No pewnie takie zdjęcia są. Pewnie jakiś debil sobie tam powiesił ten pancerz, bo akurat miał na bazie. Pytanie co on
  • Odpowiedz