Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Na jakie koszty nastawić się biorąc izotek? Mój dermatolog bierze za wizytę 250zł więc same wizyty wyjdą mnie około 3 tysięcy zakładając, że będę u niego co miesiąc. Nie wiem jednak jak to wygląda jeżeli chodzi o sam lek oraz badania i kosmetyki. Ktoś mógłby się wypowiedzieć jak to wygląda?
#izotretynoina #izotek #izotec #kuracja #dermatologia #dermatolog

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63a9b31c6ee95d57c2236886
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 12
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie ma potrzeby chodzenia co miesiąc, niech po pierwszym miesiącu jak wszystko będzie ok wypisuje ci co 3 miesiące. Co do kosztów to oprócz wizyt i ceny leku odlicz oczywiście badania i kosmetyki (np. nawilżające do ust/twarzy). Dokładnych cen nie podam bo nie zapisywałem
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: tak jak ktoś pisał wyżej, ajk będziesz dobrze reagował na lek, to nie ma sensu chodzić co miesiąc. U mnie początkowo miałem brać przez rok, ale tak dobrze reagowałem, że szybko weszła większą dawka i skończyłem brać po 9 miesiącach. Do nawilżania ust polecam blistex.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: 3k na dermo? Nie no, tyle to nie xD

Dermo może Ci wyjdzie z 1k jakoś, w założeniu, że dostaniesz izotek, a potem wizyta co 2 miesiące.

Do tego dolicz lipidogram i próby wątrobowe do każdej wizyty u dermo (u mnie wychodziło to jakoś 60 zł za taki zestaw). No to pomnożyć 60 zł x ilość wizyt.

No i kosmetyki, tutaj ciężko określić, zależy jak zareagujesz i czego będziesz potrzebować
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Izotec albo Acnenormin czasami daje pierwsze efekty tak po kilku miesiącach. Ja miałem kuracje 2,5 roku, dawka 20mg :-) wówczas kosztował 250zl za 30 tabletek, jak pamiętam, teraz jest tańszy chyba.

Pamietaj o pomadkach i kremach nawilżających bo uschniesz. Usta tak potrafiły wysychać że pękały przy ziewaniu...

Nie pij alkoholu przy tym bo cie wątroba będzie boleć.

Może być konieczna też kuracja laserowa po leczeniu.
  • Odpowiedz