Wpis z mikrobloga

to jest poza skale ludzkiej wyobraźni ;) bez znaczenia dla ludzkiej egzystencji bo i tak wwzyscy zginą


@Wynoszony: sprytne
jednak bez sensu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bo na ten moment jest to twór wymyślony przez człowieka i w zasadzie nie różni się od koncepcji Boga klasycznego, z tym, że "nie wie o ludzkim istnieniu" (jest to rozumiem taki zabieg, tłumaczący to, co się dzieje na ziemii, bo
@Mutare_mundi: Tzn ja nie wierze w żadnego boga. Po prostu wszedłem w ten wątek, widziałem że zadałeś pytanie to odpowiedziałem jak mi się wydaje xD spędziłem na ten wysrywik z minute. Sam w to nie wierze, ale mogłoby być coś takiego, tylko co mnie to obchodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sam w to nie wierze, ale mogłoby być coś takiego, tylko co mnie to obchodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Wynoszony: Z takim samym a nawet mniejszym prawdopodobieństwem, jak nadwszechświatowy mega krasnoludek zarządzający tym "lasem". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak czy inaczej dzięki za odpowiedź :D
@Mutare_mundi: Dla mnie boga można opisać podstawowym wzorem fizycznym, wg którego działa wszechświat czyli bez świadomości, bez osobowego świadomego twórcy. Być może jest to wzór łączący fizykę kwantową z fizyką klasyczną (czyli ten podstawowy trybik działającego świata). Zresztą takie coś ciężko nazwać bogiem w pojęciu religijnym, więc powinno być jakieś inne określenie a nie bóg który raczej kojarzy się z jakimś twórcą, czymś osobowym, świadomy, bo religie gdzie się wierzy w
Dla mnie boga można opisać podstawowym wzorem fizycznym, wg którego działa wszechświat czyli bez świadomości, bez osobowego świadomego twórcy.


@Pabick: hm...a czym to by się miało różnić od fizyki?
@Mutare_mundi: no zapytałeś się jak ja widzę boga, to odpisałem. Dla mnie to nie żaden religijny byt, tylko nieświadomy, bezosobowy mechanizm który jest trybikiem działania świata ( ͡° ͜ʖ ͡°)
no zapytałeś się jak ja widzę boga, to odpisałem. Dla mnie to nie żaden religijny byt, tylko nieświadomy, bezosobowy mechanizm który jest trybikiem działania świata ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Pabick: mhm, czyli fizykę nazwałeś bogiem i to wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ok, dzięki za wytłumaczenie :)