Wpis z mikrobloga

Wg Wolskiego tylko na około 25 km odcinku frontu pod Bachmutem Ukraincy zebrali jednostki odpowiadajace około 75% całej polskiej armii lądowej.

Polska ma 600 km granicy z Rosją i Białorusią.

To dla tych, którzy uwierzyli, że nie trzeba nam szkoleń wojskowych i sama armia zawodowa ma walczyć.
No i dla tych co wyśmiewali rosyjskich mobików i wieźniów rzucanych na front po 10 dniach szkolenia.

#ukraina #rosja #obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 114
  • Odpowiedz
Weźcie pod uwagę, że jest mowa o odcinku gdzie trwaja walki o najwiekszym nasileniu gdzie Rosjanie osiagneli pewien postep i Ukriancy rzucili rezerwy aby go powstrzymac. Naprawdę nie brzmi logicznie to, że Ukraina ma tam czasowo iles tam brygad?


@szurszur: nie brzmi to logicznie. Polska powinna mieć około 120k żołnierzy zawodowych. Ukraina powinna mieć około 700k żołnierzy (niech mnie ktoś poprawi jak się mylę, ciężko to znaleźć). I tu coś zaczyna
  • Odpowiedz
Aż tyle czyli ile? Przecięz to nie znaczy że zgromadzili 75% liczebosci całej polskiej armii.


@szurszur: Według wiki siły lądowe RP posiadają 5 samodzielnych brygad oraz 4 dywizje (każda po 3 brygady). Pomijam tu samodzielne pułki i sam. jednostki niższego szczebla oraz oddziały dywizyjne. Łącznie w armii lądowej PL mamy 17 brygad rożnego typu. Zatem w uproszczeniu pod Bachmutem miałoby znajdować się co najmniej kilkanaście brygad ogólnowojskowych i to o pełnych
  • Odpowiedz
Bo przeszkolenie chłopów po trzydziestce ze ścielenia łóżka na czas może niewiele pomóc


@HetmanPolnyKoronny: Pierwszy raz słysze o tym, że ktoś tego wymagał na ćwiczeniach rezerwistów.

sam wspominasz o ekspresowych szkoleniach Rosjan, które nie uczą ich niczego, a rozciągnięcie tego na 90 dni siedzenia w koszarach nie rozwiąże tego problemu automatycznie


@HetmanPolnyKoronny: No chyba nie do konca. Jakieś rzucenie masy ludzi po 10 dniach szkolenia powstrzymało ofensywy ukrianskie. Sami Ukiancy
  • Odpowiedz
@szurszur: pierwsze co zrobię jak będzie minimalna szansa wojny w tym kraju to #!$%@?ę za granicę gdzie będę w stanie zapewnić bezpieczeństwo swoim bliskim. Jak wolisz zdechnąć jak pies w okopie od odłamka, zostawiając swoich bliskich na pastwę losu, to gratuluję priorytetów życiowych.
  • Odpowiedz
@szurszur: No tak, mam tylko 2 ale:
-To tylko liczby. Pytanie jak wyglądają te siły w porównaniu do analogicznych jednostek WP. Plus otoczka, logistyka, system rotacji itd.
- Porównujesz armie stanu wojny z armia w czasie pokoju. Pomiędzy tymi stanami wojsko bardzo się zmienia.
  • Odpowiedz
@szurszur ale to prawda. Wojsko zawodowe nie zrobi za dużo w polnoskalowym konflikcie. Ale wykopkom tego nie wytłumaczysz. Jeżeli 100 k zawodowych nic nie znaczy. Trzeba z 500/800k (Ukraina ma teraz pod bronią jakieś 700) a to że by musiało iść na takie wojsko zawodowe jakieś 10%pkb nie ma znaczenia wykopek przed strachem przed szkoleniem 16 dniowym jest w stanie poświęcić gospodarkę państwa xd to śmieszne ale to prawda
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: Już były tego typu głupiutkie pytania. Nie wiem kiedy idę na szkolenie. Dlaczego niby jeżeli rzekomo popieram szkolenia to musze się na nie zgłosić? Co to za bzdurny argument? Przecież na szkolenia wzywają. Nigdy nie odmówiłem swoich obowiązków w kwestii obronności PL i to wystarczy abym był w porządku.
  • Odpowiedz
@Simfecstio: Bo wykopki myślą, że do obsadzenia okopów albo bycia kierowcą 200 km od granicy potrzeba kursu wspinaczkowego, licencji pilota, 40 skoków spadochronowych, umiejetnosci obsługi panelu wyrzutni Himars, prowadzenia Abramsa, czarnego pasa w jud itp. Stad te ciągłe płacze, że po co 3 miesiace szkolenia to i tak nic nie nauczy, więc lepiej już się poddać.
  • Odpowiedz
@szurszur: to bardzo dobrze że nie odmawiasz bo ja załatwiłem sobie zwolnienie. Cieszy mnie to że są frajerzy którzy będą chcieli umrzeć w obronie mojego majątku kiedy ja wezmę na przeczekanie gdzieś pod palmami :)
  • Odpowiedz
@szurszur wolski ma to do siebie że wypuszcza dużo informacji w sposób bezrefleksyjny.

Ostatnie inby na wykopie pokazały że chłop działa na zasadzie dowie się czegoś, nie zweryfikuje ale wypuści w swiat (tak dzialal m.in. w kwestii tego czy ewentualne powolania go dotycza, nie zweryfikowal nic ale byl pierwszy do srania madrosci)

Natomiast od eksperta w danej dziedzinie oczekiwałbym bardziej wyważonych analiz. Po to czytam eksperta żeby nie musieć samemu filtrować informacji
  • Odpowiedz
To dla tych, którzy uwierzyli, że nie trzeba nam szkoleń wojskowych i sama armia zawodowa ma walczyć.


@szurszur: CAŁE nato ma walczyć, sama Polska lepiej by się poddała i szantażowała zachód, niż miała się wyssać do zera tak jak Ukraina obecnie.

Tylko kto zaatakuje Polske i po co? Nie mamy wrogów.
  • Odpowiedz
@szurszur: Nie przetłumaczysz tego wykopowym strategom. Oni nie chcą iść do wojska więc rezerwy są niepotrzebne. Oni płacą podatki więc wszystko ma zrobić wojsko zawodowe.
Tylko powyższe zdania nie sprawdziły się nigdy w historii pełnoskalowych konfliktów ani nie sprawdzają się w obecnym na wschodzie.
To troche tak jak wypierać potrzebę wzięcia zastrzyku w chorobie bo boli i wmawiać sobie że to niepotrzebne.
Ja rozumiem że ktoś nie chce iść do wojska
  • Odpowiedz
@Lorenzo_Sicario:
@szurszur

To było nie wypid@lac kasy na 13 14tki i 500 i zrobić 300k zawodowa do tego zrobić 150k WOT które będzie co regularnie ćwiczyć albo zmienic proporcje po pół

Bo teraz nie sa potrzebne duże ilości starszych i kaszojadow tylko więcej bagnetów a nie szczawi którzy sa 1 hita z himarsa albo kraba

Myślisz że co taki Janusz ma za zdolności i kondycje przy ćwiczeniu 1miech w skali roku
  • Odpowiedz