Wpis z mikrobloga

@ZnajomyTwojejZony: płatki śniegu bo nie chcą poświęcać życia dla odchowania kolejnego pokolenia gówniaków? Rozumiem, że to mój kolejny obowiązek wobec kartonu tak jak ćwiczenia wojskowe i przysięga?
Chłopski rozum welcome to
  • Odpowiedz
@rimyi xD aleś się zesrał wplatając tematy ze sobą w ogóle nie związane. Nikt ci nie każe mieć gowniaka i nikt cie do tego nie zmusza. Powiem więcej, uważam że powinienes sobie darować rodzicielstwo jeśli wyrzeczeniem nie do zniesienia jest dla ciebie wstawanie w nocy do płaczącego dziecka, płatku śniegu :)
  • Odpowiedz
@ZnajomyTwojejZony: Ale to ty się zesrałeś bo ktoś nie chce sobie życia marnować
Swoją drogą, ile razy jeszcze napiszesz, że jestem płatkiem śniegu? Całkiem śmiesznie się to czyta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rimyi widzisz, z perspektywy czasu jak na ironię to brak posiadania rodziny sprawia że ludzie nie czują w pełni szczęścia i żałują swoich decyzji z przeszłości. Mówię tu głównie o kobietach w średnim wieku z którymi czasem rozmawiam na ten temat. Nie tylko tych samotnych ale również w związkach, które nie zdecydowały się na dzieci z różnych powodów.

Dodam jeszcze ze zgadzam się z tym że wychowywanie dzieci to spore wyrzeczenie
  • Odpowiedz
@ZnajomyTwojejZony: Niesamowicie śmieszne jest to, że według ciebie przepisem na szczęście jest posiadanie dzieci. Pomijasz fakt, że niektórzy mimo, że z taką odpowiedzialnością by sobie bez problemu poradziły po prostu jej nie chcą bo mają ciekawsze rzeczy do robienia.

Ja z kolei znam kilka kobiet w średnim wieku, którzy przez brak gówniaków żyją pełnią życia i są o wiele szczęśliwsze od madek polek, które żalą się ile czasu straciły na
  • Odpowiedz
@rimyi eh, nie napisałem że dzieci to przepis na szczęście, tylko że brak posiadania rodziny sprawia że ludzie nie czują się w PEŁNI SZCZĘŚLIWI.

I te kobiety które mają ciekawsze rzeczy do roboty jak np. kariery zawodowe zdają sobie sprawę że ich najlepsze lata minęły i na założenie rodziny jest już za późno a i o samo znalezienie partnera też nie łatwo.
  • Odpowiedz
@rimyi eh, nie napisałem że dzieci to przepis na szczęście, tylko że brak posiadania rodziny sprawia że ludzie nie czują się w PEŁNI SZCZĘŚLIWI.

@ZnajomyTwojejZony: według CIEBIE. Byłoby fajnie, gdybyś nie próbował uszczęśliwiać innych i deprecjonować ich życia tylko dlatego, że nie chcą mieć dzieci. No ale sądząc po dalszej części twojej wypowiedzi albo uważasz, że pozjadałeś wszystkie rozumy i masz się za kogoś lepszego albo jesteś sfrustrowany tym,
  • Odpowiedz
@rimyi nie trzeba długo szukać, sprawdź sobie dlaczego i w jakim wieku kobiety znikaja z rynku pracy.

Nie staram się nikogo uszczęśliwiać na siłę. Ktoś chce mieć dzieci to niech ma, jak ktoś niechce jego sprawa, ale w większości przypadków instynkt macierzyński jest na tyle dominujący, że nawet kariera zawodowa czy, jak to ująłeś, "lepsze rzeczy do roboty" nie będą w stanie w późniejszych latach wypełnić pustki z powodu braku posiadania
  • Odpowiedz