Wpis z mikrobloga

@randnoob943: Też niczego nie gwarantuje. Osoba, która gwarantuje przyjęcie w razie czego takiej osoby pod swój dach w każdej chwili może się wycofać i wtedy masz jak przy normalnym najmie.

https://subiektywnieofinansach.pl/umowa-o-najem-okazjonalny-zamiast-zwyklego-da-wieksze-bezpieczenstwo-wlascicielowi-mieszkania-sa-az-cztery-miny/

Pomimo najmu okazjonalnego takie osoby mogą zajmować Ci mieszkanie latami i musisz płacić za nie wszystkie rachunki, a w międzyczasie będą Ci legalnie dewastować mieszkanie.

Jak prawo zacznie pozwalać eksmitować osobę, która nie płaci to pojawi się więcej mieszkań na
@bboymc: @randnoob943: jest coś takiego jak umowa najmu instytucjonalnego - wynajmujesz jako firma firmie, a firmę możesz eksmitować bo nie ma potrzeb mieszkaniowych. Żeby nie zapłacić wyższego podatku dostałem raz propozycję że mieszkanie bym wynajmował od firmy typa, a za rachunki płacił fakturę firmie jego żony. Nie wiem dlaczego ale typ stosował taki patent. Mieszkania w sumie nie wynająłem bo było jednym wielkim magazynem - na każdej ścianie szafka /
@randnoob943: Wbrew temu, co wielu myśli, Ukraina to nie jakiś Sudan. Po pierwsze ludzie tam tez maja oszczędności. Po drugie oni tez pracują w branżach które dają zarobić, wiec w wielu przypadkach w tym praktycznie całego kijowa zarabiają tak jak w PL. Po trzecie, po przyjeździe tutaj tez pracują. Po czwarte, maja tez zapomogi i świadczenia socjalne.
@widmo82: Właściciel mieszkania pod danym adresem ciągle może się wycofać z czegoś takiego w połowie wynajmu. Słyszałem o mnóstwie takich przypadków. A więc wynajmujący siedzi u Ciebie, bo nie ma gdzie iść.

Przy najmie w Polsce podejmujesz zawsze ryzyko. Jak trafisz na cwaniaka, który wykorzysta durne prawo to będzie żył za twoje. Odcięcie prądu czy wody takiej osobie jest nielegalne i będziesz odpowiadał za to karnie. Wejście do mieszkania tak samo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bboymc: mimo wszystko umowa notarialna z nakazem eksmisji sporo zabezpiecza. A co do mediów.. Zawsze można rozpocząć remont kanalizacji lub wymianę okna które przyjdzie w innym wymiarze i trzeba okno zaślepić deskami xD