Wpis z mikrobloga

Hej, wiecie co potencjalnie może być powodem tego, że auto z przednim napędem na ostrzejszych zakrętach (prędkość 40km/h +) wpada w uślizg gdzie ślizga się tylnia oś? Auto to opel corsa d i do tej pory przy większych mrozach nie było problemów, a nagle przy lekko dodatnich temperaturach jak dzisiaj jest problem. Jest szansa, że to coś z zawieszeniem czy niemal na pewno kwestia opon?

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #samochody
  • 13
  • Odpowiedz
@Aten7385: Może zaciągnąłeś na mrozie ręczny, przymarzł, zwolniłeś go i teraz po prostu dalej trzyma bo się rozregulowała linka? Nie czujesz żeby zamulał, wolniej jechał, więcej palił, śmierdziało albo hałasowało bardziej?
  • Odpowiedz
@inXe: Wiesz co raczej zamarznięcie jest mało prawdopodobne bo temperatury były plusowe, a ja nie czuje zamulania, ale dzięki za próbę odgadnięcia co to jest.
  • Odpowiedz
@biskup2k: Tak po prawdzie to nawet nie ja jadę tym autem teraz więc nie jestem pewny, ale mam nadzieję, że osoba jadąca nie hamuje na zakręcie bo nie byłoby to mądre. Natomiast jeżeli osoba ta mówi, że wczesniej nie uciekało, a teraz ucieka to obstawiam, że nie zmieniła stylu jazdy.
  • Odpowiedz
@Aten7385: opony (ciśnienie, bieżnik, wiek), amortyzatory, hamulce (niekoniecznie ręczny, może pompa trzymać) - zobacz czy felgi nie są ciepłe a najlepiej podnieś samochód i zobacz czy koła się dobrze kręcą.
  • Odpowiedz
@Aten7385: Brakuje informacji co to są za opony, rocznik, model. Potrafią być takie śmietniki że nie będą trzymać na mokrym, nawet w takich warunkach jest ostry zakręt przy 40km/h
  • Odpowiedz
@Aten7385: marne tylne opony, mam to samo w swoim drugim aucie gdzie z przodu mam nowy wielosezon goodride a z tyłu jest jakaś zimówka produkcji jakiegoś totalnego nołnejma i na mokrym też mnie potrafi ślizgać, no ale że na suchym się trzyma, a w śniegu idzie jak przecinak to zostawiłem
  • Odpowiedz
@Aten7385: a może w zawieszeniu coś rozwalone że jest uczucie że nie jedzie jak powinien. ESP się załącza przy tym? Może jest problem z jakimś czujnikiem i myśli że wpada w poślizg i próbuje naprostować samochód.
  • Odpowiedz