Wpis z mikrobloga

a możesz określić polską rację stanu? Z podziałem na partie, oczywiście


@Nieszkodnik: Nie ma stanu stąłego i idealnego - PiS czesciwo odsuwajac nas od Zachodu działą przeciwko niej - no mimo wszystko nie jest to poziom antytystemowcówch chcących polexitu, ktry byłby prezentem dla Rosji.
Nie ma stanu stąłego i idealnego - PiS czesciwo odsuwajac nas od Zachodu działą przeciwko niej


@szurszur: no to określ wreszcie tę polską rację stanu. Czy według ciebie to zrezygnowanie z niepodległości i suwerenności? Stanie się np. częścią/stanem nowego państwa federacyjnego ze stolica w Brukseli/Berlinie?
@Nieszkodnik: Racją jest utrzymanie suwerenosci od najgrozniejszego wroga czyli Rosji. Wyjscie z UE byłoby wielkim krokiem w planach wroga, który nie raz wskazywał, że przez wejscie krajów regionu do UE zyskały one na znaczeniu i Rosja nie może już tak łatwo decydowac o ich losie dogadujac się z krajami zachodniej Europy.
XD jaki gość, on chce kierować geopolitycznymi krokami Polski na podstawie średniej krzywd ze 100 lat a nie obecnej faktycznej sytuacji.


@szurszur: pewnie tego nie znasz, ale raczej nie ma się co dziwić...

"Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie."
@Nieszkodnik: haha fikołek gdy postawiłem sprawe jasno. Jednak brak odwagi. To po co zadajesz takie pytanie w sytuacji gdy ja pisałem o teraźniejszosci?

patrząc na ostatnie 100 lat, to jakie państwo najwięcej złego Polsce zrobiło? Jesteś pewien, że Rosja?