Wpis z mikrobloga

CPU Threadripper PRO 5965WX + chłodzenie wodne Alphacool Eisbaer Aurora 280 potrafi osiągnąć w głupiej gierce (BF5) 95 st. C w ciągu kilku/kilkunastu sekund. W testach wydajnościowych podobnie. Maks temp dla tego CPU to jest właśnie 95 st. C. Nie ma bluescreenów, ale gierka mi się zacina raz na jakiś czas. Czy te temperatury są ok? Kompa mam od kilku dni i go testuję pod względem wydajności. Mam go reklamować?
#komputery #amd #threadripper #procesory #overclocking #informatyka
  • 17
@ly000: na chłodzeniu wodnym to na bank nie są ok. Chłodzenie wodne to masz po to żeby oporowo zbić temperatury. 95 stopni dla procesora to imo za dużo, karty graficzne zazwyczaj mają większą tolerancję o ile pamiętam, do ok 80-90, ale procki to nie powinny przekraczać 70

Z drugiej strony ja to dalej siedzę na chyba tam 5 generacji intela to może #!$%@? wiem co tam się teraz dzieje

Ale na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ly000: w sumie to nie wiem, bo chyba z takim CPU to GPU może mieć bottlenecka XD generalnie sprawdź montaż coolera. Ciekawostką jest to, że osiaga Max Temp...
@BorysKafarov: montowała to firma, więc (mam nadzieję), że robił to ktoś z doświadczeniem. nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale góra komputera, gdzie znajduje się radiator z chłodzeniem wodnym, jest mocno gorąca, aż nieprzyjemna w dotyku. skoro gorąca, to chyba dobrze odprowadza ciepło?
@ly000: no niby tak ale coś mi nie pasuje że masz z czujnika na procku 95. No #!$%@? jak skoro ja na moim (i5-4690k, już nie kręcony bo mi padła bateria w biosie i ustawienia poszly się wiadomo co) mam max 65-70 na wymagających tytułach a mam zwykle z radiatorem (silentium pc fora....fera...cos takiego...duzy radiator z wentylem 125 bodajże)
chłodzenie wodne Alphacool Eisbaer Aurora 280


@ly000: ma wadę fabryczną i był recall. Wytrącały się kryształy bo formulacja płynu była nie taka. Postaw sobie na próbę jakiegoś twin towera i się zdziwisz. Na przyszłość powietrze nie woda wtedy masz pewność.
góra komputera, gdzie znajduje się radiator z chłodzeniem wodnym, jest mocno gorąca, aż nieprzyjemna w dotyku. skoro gorąca, to chyba dobrze odprowadza ciepło?


@ly000: nie, skoro jest bardzo gorąca to znaczy że się wszystko nagrzewa jak piekarnik.l a obudowa w ogóle nie odprowadza ciepła na zewnątrz. Składaj reklamacje mają Ci to naprawić i grzecznie przeprosić.