Wpis z mikrobloga

@MrPawlo112: Jaki fikoł? Chcesz, żeby np. jakiś budynek był zaprojektowany przez debila, co zaznaczył losowe odpowiedzi na teście? Albo żeby leczył cię lekarz, co trafił dobry klucz odpowiedzi?
Akurat takie zaprojektowanie testu, by nie dało się urwać punktów "klikając na pałę", to dobry sposób by odsiać debili.
Chcesz, żeby np. jakiś budynek był zaprojektowany przez debila, co zaznaczył losowe odpowiedzi na teście? Albo żeby leczył cię lekarz, co trafił dobry klucz odpowiedzi?

Akurat takie zaprojektowanie testu, by nie dało się urwać punktów "klikając na pałę", to dobry sposób by odsiać debili.

@tellet: 2022 i dalej myślisz że ludzie nie ściągają ? Nie będę się nawet rozpędzał z tym jak moja matka egzaminy zdawała a to było z 10
Wiadomo- papierki guwno warte sebostion, lyczy sie tylko to co potrafysz. A potem cyk- "hurr durr jakiś testuw wymagajo bo nie wierzo na słowo!111" xDDD


@tellet: Już nie umiesz pisać jak człowiek, tylko zdajesz się na jakieś niskich lotów ironizowanie ? Czemu papierki są mało warte ? Bo sprawdzają tylko jak bardzo umiesz sobie do głowy wcisnąć masę (80-90%) niepotrzebnych rzeczy. Wyjaśnij mi prosty przykład, nie wiem jak jest teraz ale
A potem cyk- "hurr durr jakiś testuw wymagajo bo nie wierzo na słowo!111" xDDD


@tellet: Czemu tak uważasz ? Na niektórych CV dają praktyczną możliwość do zweryfikowania jak bardzo ściemniałeś w liście motywacyjnym jak wpisałeś że biegle posługujesz się językiem X na przykład a na rozmowie dukasz albo nic nie rozumiesz, no i co po papierku na przykład jak potem w praktyce gówno z tego jest ¯\_(ツ)_/¯
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MrPawlo112: chłopie, ty rozumiesz co znaczy edukacja podstawowa, tudzież ogólna? Albo przyjmujesz coś takiego, że sama konkretna widzą może nie być ci potrzebna ale rozwój umysłu juz tak? Gdybyś w szkole się przykładał to byś teraz takich pytań nie zadawał xd

Polecam też się zainteresowC dlaczego kariera kierowcy zawodowego może nie być najmądrzejszym wyborem w obecnych czasach
że sama konkretna widzą może nie być ci potrzebna ale rozwój umysłu juz tak?


@aegispolis: Aha, czyli jedyny sposób na rozwijanie umysłu to tylko siedzenie w ławce/na wykładzie i przepisywanie podręcznika lub czyiś monologów na sesji ? A na przykład gra na instrumencie, malarstwo ? Majsterkowanie przy aucie to już nie jest rozwijające dla umysłu ?
@MrPawlo112: No widzisz, masz po prostu złe założenie co do studiów i traktujesz je jakby to były kursy czy inne bootcampy - "hehe uczo tylko praktycznych rzeczy".
Podchodząc w ten sposób to wiadomo, że tylko szkolenie z obsługi łopaty czy tam kurs programowania za 10k się liczą.
A potem przychodzi moment, żeby np. dopisać jakąś funkcjonalność do złożonego systemu i leżysz pan i robisz pod siebie, bo miałeś tylko helloworld w
No widzisz, masz po prostu złe założenie co do studiów i traktujesz je jakby to były kursy czy inne bootcampy - "hehe uczo tylko praktycznych rzeczy". Podchodząc w ten sposób to wiadomo, że tylko szkolenie z obsługi łopaty czy tam kurs programowania za 10k się liczą. A potem przychodzi moment, żeby np. dopisać jakąś funkcjonalność do złożonego systemu i leżysz pan i robisz pod siebie, bo miałeś tylko helloworld w javie +
No widzisz, masz po prostu złe założenie co do studiów i traktujesz je jakby to były kursy czy inne bootcampy - "hehe uczo tylko praktycznych rzeczy".


@tellet: Po prostu edukacja z systemu pruskiego (poczytaj o tym, bardzo ciekawe) to zwyczajnie nie mój fanbejs i tyle. Nie lubię na historii mieć potem upychaną do głowy biologię na przykład, zupełnie niezwiązaną z zainteresowaniami, nie każdy musi (i chce) być współczesnym DaVinci i łykać
dokładnie tak przygotowuję egzaminy :). Same odpowiedzi A lub kolejne odpowiedzi to A-B-C-D.


@7tytus: W technikum koleś od elektrotechniki, po kartkówce stwierdził, że jesteśmy głupsi niż małpy - bo wystarczyło zaznaczyć wszystkie odpowiedzi "A" i mielibyśmy czwórki, a nie pały. :D
@Jaklam_: kiedyś na moich śmiesznych studiach,wykładowca miał system żeby dawać punkty nawet za błędne odp na teście tak żeby wszystkich przepuszczać. No bo kto nie trafi nawet jednej odpowiedzi na teście z 20 pytań.Do tego jakaś prawidłowa odp i limit na zdanie spełniony No i trafiłem się ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pomyślał że do tego potrzeba jest wiedza i wystawił mi 4.
Najbardziej śmieszy że ten
Widzę, że moje wyznanie na temat egzaminu wzbudziło jakieś chore emocje. Więc kilka faktów.
1. Uczę studentów, żeby zawsze wszystko kwestionowali i nie mieli pełnego zaufania do tego co im ktoś mówi.
2. Prowadzę zajęcia m.in. z psychomanipulacji, więc takie rozkminy powinny być naturalne.
3. Na egzaminach nie powinno być myślenia "za dużo odpowiedzi B". Jak wiesz, to wiesz i nie kminisz czy same odpowiedzi B, to przypadek, czy nie.
4. Trzeba
@7tytus:

a nigdy nie byłeś na moich zajęciach.


i jestem przeszczęśliwy z tego powodu, bo biorąc pod uwagę nawet sam wysoki poziom satysfakcji z jakim wprawiasz ludzi w zakłopotanie jest obrzydliwy i takie podejście nie ma nic wspólnego z edukacją

2. Prowadzę zajęcia m.in. z psychomanipulacji, więc takie rozkminy powinny być naturalne.

3. Na egzaminach nie powinno być myślenia "za dużo odpowiedzi B".


sam sobie przeczysz w zdaniach napisanych dosłownie obok
@festiwal_otwartego_parasola: "Debil" jest określeniem medycznym. Zachęcam do nauki, a w skali jest dość wysoko, mogłem powiedzieć "idota".

1) Debil – człowiek o IQ mieszczącym się w przedziale 55—69, upośledzony umysłowo w stopniu lekkim, osiągający poziom umysłowy dwunastolatka.
2) Imbecyl – człowiek o IQ mieszczącym się w przedziale 35—54, upośledzony umysłowo w stopniu średnim, osiągający poziom umysłowy dziewięciolatka.
3) Idiota – człowiek o IQ mieszczącym się w przedziale 0—35, upośledzony umysłowo w