Wpis z mikrobloga

Na ciekawą #afera natknąłem się na twitterze, którego właścicielem jest Elon Musk.

Zalinkowany tweet krytykujący zabezpieczenia w produkowanych przez właściciela portalu samochodach Tesla pojawił się co prawda, ale przypięty był do niego "kontekst", którego dostarczyła "społeczność twittera", a którego celem jest ewidentnie zdyskredytowanie zawartych we wpisie wątpliwości.

Czegoś wam to nie przypomina? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jest taki serwis w polskim internecie, swoją drogą również robiony przez "społeczność", na którym jeżeli skrytykuje się jedną ze spółek skarbu państwa, to moderacja natychmiast przypina "kontekst", tak żeby wszyscy go zobaczyli.

#twitter #tesla #elonmusk #wykop #orlen #aferaorlenowska #moderacjacontent #moderacja
Pobierz orpblyskawica - Na ciekawą #afera natknąłem się na twitterze, którego właścicielem je...
źródło: comment_1671825523l8y14Oexi8YowAOUhOCNEV.jpg
  • 9
@gonzo91: Sorki, ale brzmisz trochę naiwnie... Zwykli użytkownicy układają to w kilkuzdaniowy tekst łatwy do przetrawienia? Zwykli użytkownicy decydują kiedy dokładnie się wyświetla, a kiedy nie? Przecież Musk sam mówił, że ma zamiar manipulować zasięgami (i to akurat samo w sobie nie jest złe, każda decyzja na temat zasięgów poszczególnych postów będzie kontrowersyjna, także brak decyzji).
@orpblyskawica: https://help.twitter.com/en/using-twitter/community-notes
Community notes nie jest dostępne we wszystkich krajach. Polacy np. nie mogą się jeszcze dopisywać.
Na twitterze działa chyba największe community inwestorów i wrogów Tesli. Dan o clown jest oczywiście tym drugim. Nie wierzysz, że to co było w notatkach to prawda? Zawsze możesz to sprawdzić sam w linkach czy google.
Swoją drogą jakiś czas temu była podobna przypinka pod wpisem Elon, kiedy gadał głupoty.
@gonzo91: To może być prawda albo nieprawda. Nie tylko o to chodzi (choć oczywiście o to też).
Chodzi o zasięgi, to twitter decyduje co się komu wyświetla. Mi wyświetliła się ta notka, tak jak milionom innych ludzi. A konflikt interesów jest w tym przypadku chyba dość jawny.