Wpis z mikrobloga

z gadką o pracy trochę przesadził, z kolei tutaj ma trochę racji


@AmateurHardcore: Czym przesadził? Jeszcze raz - gość nie powiedział, że praca po 8h dziennie, to śmiech na sali i normą powinno być 16h. Matczak stwierdził fakt - dla większości ludzi, nie jest możliwe osiągnięcie prawdziwego sukcesu, pracując 8-16. Wiesz czemu? Bo nawet gdyby w kodeksie pracy normą było 4h pracy dziennie, to zawsze znajdą się bardziej ambitni, którzy poświęcą
@Ziemniakomat: Bo nażreć się pierogami, postawić drzewko w dużym pokoju można przez cały rok.

Katolicy świętują, bo tego dnia narodził się Jezus i przyszedł ich zbawić.
Z tego powodu szykują giga kolacje, ale bez mięsa, śpiewają w radości kolędy etc.

Inna sprawa, że przerobiono to na święto spędzania czasu z rodziną, bo jest to coś tak wyjątkowego, że wymaga przyporządkowania dnia w kalendarzu.
Jakby naprawdę wam zależało na tej rodzinie, to
@Ziemniakomat: Nie wiem ile razy jeszcze przeczytam o tym, że trzeba pracować 16 godzin. Nie chodziło o 16h pracy jako magazynier ale jak jesteś tym magazynierem i chcesz poprawić swój los to po 8h pracy nie odpalasz TVP1 oraz nie otwierasz pierwszego z Żubrów. Niestety chcąc zmienić pracę na lepszą musisz się czegoś nauczyć czy pójść na studia zaoczne gdzie czas na nie przeznaczony wlicza się również do wykonanej pracy. Przez
tak ale on pracował na swój sukces, a nie na sukces Janusza z januszex pol na 3 zmianach


@daweo: Co? xD Jak wiadomo, Matczak w czasie studiów utrzymywał się tylko z siły woli, a dzień po skończeniu studiów założył kancelarię prawniczą i to inni prawnicy z warszawki tyrali na niego XD

W sumie uczciwnie trzeba przyznać, że to samo jest z Memcelem. I oni bolą lewicę bardziej, niż jakieś Kulczyki czy
następna stacja: doktur Jordan Peterson...


@ajuto00: Eee, nie jestem pewien co masz na myśli, ale Petersona to on już dawno polecał i analizował. I tak wtedy pomyślałem, że po kruchym lodzie stąpa.

Always has been


@Kazimierz_Przerwa-Obiadowa: Nie miałem tej świadomości, choć przez jakiś czas go oglądałem na youtube. No cóż, każdy mój życiowy autorytet upadł. Petru nie podołał częstym wywiadom i popularności, Trystero okazał się po latach pisiorem, Matczak katolem.
Bo mam wrażenie, że trochę na siłę to doszukiwanie się nieścisłości / hipokryzji w tym co napisał..


@greenwarrior: przede wszystkim nie ma czegoś takiego jak ateistyczne święta, są co najwyżej święta świeckie jeśli już mowa o nieścisłościach
@witajswiecie Może tak być, ale myślę że głównym celem opa było to żeby nam wcisnąć że kapitalizm zły a nie to jak powinno się określać święta.
Bo nie zrozumiał, albo nie chciał zrozumieć do końca przekazu pierwotnego tweeta matczaka. Bo tak wygodniej i można coś nagiąć pod swoją tezę.