Wpis z mikrobloga

Mam do was sprawę. Ogólnie lubię podróżować, w ostatnie 3 lata odwiedziłem kilkanaście państw, w samym ubiegłym roku było ich 8, ale do rzeczy - mam wolne na studiach od 20.01 do 30.01 i chciałbym gdzieś skoczyć z narzeczoną. Mam jeden wymóg - ma być dosyć ciepło (ponad 20 stopni). Wszystkie kilkadziesiąt podróży zawsze organizowałem sam na własną rękę, ale tym razem zwyczajnie nie mam pomysłu ani połączeń i chyba zdecyduję się na coś z biurem podróży. W lipcu lecę do USA, więc też nie chcę niczego super drogiego i pomyślałem o Egipcie. Był ktoś z was w Egipcie w podobnym okresie? Warto, można się opalić i kąpać? Polecacie jakieś miesjca? Najcieplejsze powinno być Marsa alam - jakieś opinie o tamtejszych kurortach, co warto a czego nie? Może ciekawe strony i blogi o okolicy? Teraz mam dużo egzaminów i zwyczajnie mało czasu na to wszystko a mam już dość i chcę się oderwać od wszystkiego.
#egipt #wakacje #podroze #podrozujzwykopem
  • 4
@Jerryjeremi: Byłem w sierpniu w Marsa Alam. Zależy też czego oczekujesz od tego regionu. Tam jest pełno pustyń, ale przepiękne rafy koralowe. W styczniu na pewno lepiej wziąć hotel w zatoce, będzie mniej wietrznie, a czytałem, że niektórzy lecieli na tydzień do hotelu bez zatoki i ani razu nie weszli do wody, bo były duże fale i zakaz pływania (w sierpniu tez miałem kilka dni, gdzie było wietrzenie i nie można
@Jerryjeremi: @panienka_seledynowa: Wybieram się 7-21.01 do Marsa Alam, byłem rok temu w podobnym okresie... spokojnie można się opalać (wskazany parawan hotelowy, słońce ostre ale potrafi mocno wiać od Morza), woda jakieś 23C- ja z żoną wytrzymywaliśmy ok. 40min na rafach bez pianki... Marsa najdalej na płd więc najcieplejsze zimą ale pamiętajcie, że hotel to oaza/enklawa na środku pustyni i na horyzoncie nie ma niczego poza piaskiem/górami więc o atrakcje ciężko.