Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Hej,

Ponad tydzień temu wynająłem busa z olx na 12h. Wyszło tanio 99 zł, 38 dodatkowe ubezpieczenie plus paliwo. Było wszystko git przy oddawaniu. Jednak teraz czekam już ponad tydzień na kaucję która miała być w ciągu 1 dnia oddana. (1000 zł). Odbierają telefony i mówią że już już oddają. Ale trochę się niepokoje.
Miał ktoś z nimi doświadczenie. Umie ocenić czy to jakiś scam?
Przedstawiają się jako "promobus"

promobus.pl

https://aleo.com/pl/firma/bd-way-spolka-z-ograniczona-odpowiedzialnoscia-gdansk

#oszukujo #scam #wynajem #wroclaw #samochody
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Spluwam: ja mialam kiedyś podobny problem ale z zagraniczną wypożyczalnią aut. Zrobiłam w banku chargeback i zwrócili mi kasę ale wysłałam im umowe i potwierdzeniebzwrotu auta i z obietnica, ze zwroca pieniadze.
  • Odpowiedz
Siema Mirku, mam to ssamo. Wiszą mi tysiaka od kilku dni. Telefonów nie odbierają, dostałem dzisiaj SMSa z bramki SMS (sic!), że zablokowali kaucję bo mają podejrzenia do nieregulaminowego użytkowania auta.
Jeden raz tylko do typa się dodzwonilem, to mnie spuścił na 'księgowość' pod jakimś Gdańskim numerem stacjonarnym, który oczywiście jest głuchy. Ten typ co dał. Numer do księgowości przedstawił się jako Marcin Mojsak, ale pewnie z d--y wymyślone dane.
Myślicie, żeby
  • Odpowiedz
@Spluwam: omg specjalnie założyłam konto żeby móc ci odpisać. Nie licz że kasę odzyskasz. Nie oddali mi od dnia 11 grudnia, przedsądowe wezwanie nic nie dalo. Teraz to już wgl echo. Zebrałam materiał i idę z tym na policję niech oni szukają. Poza mną na pewno zgłosiła jeszcze jedna babka z Krakowa. Mnie oszukano we Wrocławiu. Zrób to samo plz ziom
  • Odpowiedz
@Sutryczek: jest w takiej samej sytuacji, też we Wrocławiu, 11 grudnia busa wypożyczyłem i kaucja ciągle nie zwrócona. Najpierw były sms'y że opóźnienia w zwrocie kaucji, potem niby chcieli jakieś info na maila, sms że niby zwrócone i niby jakiś mail którego nigdy nie widziałem (sprawdzałem też spam). Na żadnego maila nie odpowiedzieli, do "księgowości" nie można się dodzwonić, ogłoszenia już nie znalazłem na olx. Może jest sens wspólnie złożyć
  • Odpowiedz
@pablo2606: ja juz jakis czas temu zglosilam sprawe na policje. z racji msc spotkan pod magnolia, jest to sprawa nalezaca do rejonu fabryczna. Zrob prosze to samo, niech chociaz utrą temu komus nosa
  • Odpowiedz