Wpis z mikrobloga

Czy powiedzieć najbliższym osobom, że mam myśli samobójcze? Mam i to takie bardzo poważne i nie jest to szukanie atencji.
Z jednej strony, chciałbym komuś wyrzucić ten ból, który w sobie mam, z drugiej boję się obciążać te osoby zmartwieniami.
Ogółem sobie myślę, że jakbym coś sobie zrobił, to właśnie te osoby które szczerze mówiąc są jedynymi, które mnie trzymają przy życiu - właśnie one będą niepotrzebnie się obwiniały. Bym musiał zostawić wtedy w liście pożegnalnym zapiski, że właśnie dzięki nim mimo wszystko dłużej żyłem...
  • 34
@Egribikaver: hej kolego. Po pierwsze trzymam bardzo mocno kciuki za Ciebie, nie wiem co czujesz i nawet nie chce tego porównywać do swojej sytuacji, sam od kilku miesięcy mierzę się z tym problemem.

Moje wskazówki i reakcja najbliższych:
1) Myśli samobójcze, czyli stan presuicydalny (polecam Halszkę Witkowską), są niezwykle niebezpieczne. Zazwyczaj nie chodzi o zakończenie życia, a niemożność znalezienia rozwiązania na obecne problemy. Myślenie tunelowe i olbrzymi ból wewnętrzny, który jest
@Egribikaver: Zacznij sie uczyć psychologii bro i kogwinistyki.

W sumie dotyczy to każdego kto podejrzewa że coś z nim nie halo.

Tutaj sporo naskrobałem o tym gdzie jest usterka jeśli nie możemy jej zlokalizować w głowie https://www.wykop.pl/wpis/69597671

A tutaj wrzuciłem treść w formie artykułu do linkowania https://leczeniepsychodelikami.univer.se/

@Jagoo: @inzynier_robert: @tigga:

Choroby umysłu są karkołomnym wyzwaniem dla ciebie, dla lekarzy i dla otoczenia, bo to twój umysł i nikt
@michalnodi: Z mówieniem bliskim to bym się zastanowił bo potem nie bedzie odwrotu.

Najlepiej by było pozbyć się problemu bez rozpowiadania ludziom którzy nie dość że nic z tego nie zrozumieją to jeszcze na reszte życia przypną łatkę wariata, żyjemy w polsce - to nie holandia ani uk gdzie co druga baba leci na psychotropach i nikogo to nie dziwi ani nie szokuje.

1. Psychiatra, żaden psycholog tylko psychiatra to podstawa
@Egribikaver: Jak chcesz doczytać o tych autostradach to tutaj jest opisany mechanizm

Działanie wielu czynności życiowych odbywa się na zasadzie łuków odruchowych. Ma to miejsce, np. w sytuacji, kiedy nagle dotykasz czegoś gorącego. Wówczas dzięki łukowi odruchowym informacja przebiega od receptorów odczuwających efekt gorąca znajdujących się w skórze do mięśni i w rezultacie cofasz rękę, aby uniknąć poparzenia. Takie przekazywanie informacji musi być bardzo szybkie i odbywa się na poziomie rdzenia
@Egribikaver: Jako schemat systemu operacyjnego w głowie przyjmuje model troistej struktury - jako uproszczenie, nie sposób określić liczby mechanizmów, może być 50 nadświadomości, dwie świadomoście i 10 podświadomości - ludzie pod wpływem np emocji lub substancji.

Do poczytania:

Ważne dla świadomości jest to, co jest „mocne”, czyli robi wrażenie. To najczęściej zapada mocno w pamięć. Rzeczy uznane za nieważne i mało istotne, są w pamięci, jednak trudno je sobie przypomnieć i
@Egribikaver: Nie musisz mówić szczegółów jak nie czujesz się na siłach. Powiedz, że potrzebujesz pomocy i że chciałbyś porozmawiać z profesjonalistą (psycholog, psychiatra, psychoterapeuta) lub sam zasięgnij takiej pomocy jeśli jesteś w stanie. Trzymam kciuki, że już niedługo się poukłada
@Egribikaver: samoboj zmartwi je duzo bardziej. Wez pod uwage, ze dla wielu osob mysl o tym, ze czyjs punkt widzenia jest zupelnie inny to abstrakcja - nie zrozumieja co przezywasz i beda mysleli, ze sciemniasz, wyglupiasz sie albo szukasz uwagi lub poklasku. Statystycznie czesc osob po prostu, zwlaszcza na poczatku, zareaguje #!$%@? - PAMIETAJ, NIE ZNIECHECAJ SIE TYM, mow im to wprost (i jak trzeba dosadnie) tak dlugo jak to