Wpis z mikrobloga

Kupiłem przedmiot na #allegro od firmy handlującej częściami używanymi. Sprzedający zażyczył sobie za wysyłkę 50 zł i napisał w aukcji, że w przypadku zwrotu kupujący pokrywa koszt przesyłki w obydwie strony. Otrzymany przedmiot posiada znaczne uszkodzenia, które nie były widoczne na zdjęciu (zdjęcia zrobione tak żeby nie było widać uszkodzeń, rys). Na samej wysyłce będę stratny 80 zł, bo ktoś specjalnie ukrył wady produktu, żeby go tylko sprzedać. Jest sens rozpoczynać spór na allegro za jawne oszustwo i walczyć o zwrot kosztów wysyłki w obydwie strony? Miał ktoś podobną sytuację? Bardzo proszę o odpowiedź @allegro_pl.
  • 14
@Skierak: do wyboru masz dwie opcje
1. odstapienie od umowy w terminie 14 dni, wtedy odzyskasz to co zaplaciles sprzedawcy
2. zgloszenie reklamacji wtedy sprzedawca ma wymienic lub naprawic rzecz, koszty dostaw on pokrywa, albo jak sie nie da to odstapic od umowy i wtedy zwraca ci pelne poniesione koszty
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Skierak: dobrze zrozumiałem? Sprzedawca wprowadzil cię w błąd w celu uzyskania korzyści majątkowej? Chyba wiesz ze na to jest paragraf?
Odpisz mu grzecznie czego oczekujesz z informacją że w wyniku odmowy uznasz ze prowadzona działalność powinna być skontrolowana by w przyszłości takich przypadków już nie było w tym przez US xD
Obstawiam że to część samochodowa
via Android
  • 0
@Wychwalany jeżeli przedmiot kosztował 1000 zł, a przesyłka niby 50 zł, to otrzymam zwrot 1050 zł? Czy spędzający będzie się migał, tak jak napisał w aukcji, że koszt przesyłki w obydwie strony pokrywa kupujący i odda mi tylko 1000 zł?
jeżeli przedmiot kosztował 1000 zł, a przesyłka niby 50 zł, to otrzymam zwrot 1050 zł?


@Skierak: otrzymasz zwrot najtanszej metody wysylki jaka oferowal sprzedawca, jesli 50 zl bylo jedyna metoda to odda 1050 zł. To co napisal w aukcji jest niezgodne z prawem. Zaloz dyskusje na allegro to allegro dopilnuje aby oddal calosc
via Android
  • 0
@widmo82 jeszcze przed wysyłką dzwonił i chciał się dogadać poza allegro i zejść z ceny 50 zł (już wtedy nabrałem podejrzeń, że coś może nie grać). Taka jest różnica, niby na zdjęciu z aukcji delikatnie widać jakąś plamkę, ale równie dobrze może być to zwykły refleks światła, no a tak wygląda w całej okazałości z bliska.
Skierak - @widmo82 jeszcze przed wysyłką dzwonił i chciał się dogadać poza allegro i ...

źródło: comment_1671664791MZEZ404cLX4QVtW0aoFBBC.jpg

Pobierz
via Android
  • 0
@Wychwalany ok, odstępując od umowy z przyczyny niezgodności towaru z opisem widnieje informacja "razem do zwrotu 1000 zł". Czyli sprzedający odda mi tylko wartość towaru bez przesyłki? O resztę będę musiał się upominać w dyskusji?
via Android
  • 0
@Wychwalany nie, nie ma żadnego dopisku. Jest tylko kwota za kupiony przedmiot. Zależy mi na tym żeby odzyskać te pieniądze, bo nie lubię jak ktoś jawnie kogoś oszukuje, a tak będę stratny 80 zł i dodatkowo czas.