Wpis z mikrobloga

Kisiel żurawinowy to tradycyjna potrawa świąteczna, która w wielu domach w ogóle jest nieznana. Polecam spróbować, bo przy tych zapychających, słodkich i tłustych potrawach, popicie pysznym, lekko cierpkim i chłodnym kisielkiem jest bardzo orzeźwiające. Wystarczy świeża/mrożona żurawina, woda, cukier i mąka ziemniaczana.

Przepis wszystko jedno jaki, ale polecam jak moja praprababcia z okolic #suwalki robiła - czyli najpierw wycisnąć żurawinę, zrobić rzadki kisielek z wytłoczek, na koniec dodać surowy sok. Dużo więcej smaku, wartości i ładny kolor.
#swieta #gotujzwykopem #potrawywigilijne
deeprest - Kisiel żurawinowy to tradycyjna potrawa świąteczna, która w wielu domach w...

źródło: comment_1671641722tmauzYLnK3ju4B0hilcwyw.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@ciagleloginzajety: tak, to jest typowa potrwa dla tych terenów i Kresów - ale moja babcia nie lubiła, mama pewnie też nie, więc chyba nigdy u nas na stole nie zagościła. Ale chętnie bym spróbował delikatesu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@renniferlopez2: Polecam, czlowiek się nie narobi, a czymś błyśnie :) Kwestia stopnia kisielowatości jest dowolna - dla mnie lepsza do swiatecznego jedzenia lepsza forma jest taka bardziej płynna niz gęsta.
  • Odpowiedz