Wpis z mikrobloga

#koty #pokazkota Mendy nie chcą żreć mokrego, jakieś propozycje jak je naprostować? Od małego jadły wszystko jak śmieciarki, dostawały trochę suchej karmy dobrej jakości i większość mokrej karmy dobrej jakości. Od dłuższego czasu nie chcą jeść mokrego. Próbowaliśmy miliona różnych smaków i firm, czasem nie chciały konkretnego smaku albo im się znudził po jakimś czasie, ale od kilku miesięcy dosłownie nie da się trafić w ich gust. Marnujemy z różową miliony monet na karmy które potem idą do jakichś włóczęgów bo księżniczki zasrane tego nie chcą i tamtego nie chcą. W dodatku się na to jakoś zmawiają bo jak jedna nie je to druga też nie.
Surowego kurczaka lubią, ale to im dajemy malutko przy okazji jak robimy bo się niby nie powinno. Próbowaliśmy oleju z łososia żeby rybą śmierdziało ale też nie chciały. Macie jakieś sposoby na wybredne sierściuchy? Nie chcę ich głodzić bo ponoć kot jak się uprze to prawie na śmierć się zagłodzi z wybredności. Zdjęcie dla atencji ( ͡º ͜ʖ͡º)
ossadagowah - #koty #pokazkota Mendy nie chcą żreć mokrego, jakieś propozycje jak je ...

źródło: comment_1671629996tLq1lbbX3wrRZN4Tl6DOQb.jpg

Pobierz
  • 39
  • 0
@virusriddle Z grubsza tak robię, ale koty nie powinny jeść samego suchego bo dużo wilgoci z karmy pobierają. Moje akurat piją całkiem sporo więc liczę że nie powinny mieć problemów, ale nigdy nie wiadomo.

@paniejanuszu Najwyżej robaczka jakiegoś bo są niewychodzące xD
  • 0
@SwiatWedlugAndrzeja Jedna jest ulana bo się nie rusza, druga jest szczupła bo nie potrafi usiedzieć na dupsku i ciągle się kręci, tylko na tym zdjęciu wygląda na tlustą bo tak się ułożyło z krawędzią parapetu. Z reguły dostawały jeść dopiero jak żebrały, po czym dostawały pod nos mokre i im nie pasowało i dalej żebrały że głodne a nie chciały zjeść xd
@ossadagowah: z surowym kurczakiem to #!$%@?, możesz dosmaczać jakimkolwiek mięsem (z umiarem) i na dobre im to wyjdzie. Od suchego mogą być uzależnione od cukru, możesz kilka chrupków dodawać do mokrego. Drożdże piwowarskie (z zooplusa) jako dosmaczacz mogą zadziałać, kryl, pasty multiwitaminowe lub odkłaczające, tauryna (dla zwierząt), hemoglobina.
Głodzić nigdy dłużej niż jeden dzień jakby co.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ossadagowah: Mój kot też czasami gardzi mokrym, ale jest lepiej od kiedy podgrzewam je delikatnie w mikrofali lub na patelni.

Wydaje mi się, że działa ta na zasadzie skoro nie śmierdzi, to to nie jest jedzenie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Deska_o0: @BornToDie69: no szczególnie jak po 2-3 dniach dojdzie do stłuszczenia wątroby i żegnaj kitku ()

@ossadagowah: żadne suche nie jest zdrowe i dobre dla kota, tak czy inaczej uzależnia koty i jest mocno wyczuwalne, nawet zamknięte. Koty, które czują suchą karmę w domu, gdzie by jej nie zamknąć czasami odmawiają mokrego żarcia niestety, także warto zacząć od pozbycia się suchego z domu. Z mokrym
poprostuzyj - @Deska_o0: @BornToDie69: no szczególnie jak po 2-3 dniach dojdzie do st...

źródło: comment_16716361139omoshGEYMtBfB4Tb1ktVS.jpg

Pobierz
@ossadagowah: a ja ci powiem tyle, a nie bedzie to dobre info. Wszystkie te poradniki sa #!$%@? warte ¯\_(ツ)_/¯
Ja walczylem z tym 2 lata, zrobilem wszystko co tylko mozliwe gesi smalec, maslo, oleje, karmy o smaku kiwi z nowej zelandii i perliczki zabitej przy pelni ksiezyca. Nic to nie dalo.
Miesa surowego, lekko podgotowanego, pokombinowanego w jakiejkolwiek formie co znalazlem na kocich stronach, nawet nie tknie. Nie i koniec.

Glodzenie,