Wpis z mikrobloga

2834 + 1 = 2835

Tytuł: Droga żelazna
Autor: Andrzej Augustyński
Gatunek: biografia, autobiografia, pamiętnik
Ocena: ★★★★★★★★★
ISBN: 9788392812265
Wydawnictwo: Fundacja Demos
Książke dostałem w redakcji Tygodnika Galicyjskiego TEMI

W dużym skrócie jest to opowieść o tragedii rodzinnej jaką była wysyłka na sybir. Miejscami odniosłem wrażenie że troszkę podkoloryzowane były dobre wydarzenia ale po takiej traumie jaką przeżyli to wcale się nie dziwię.

" Książka jest zapisem syberyjskiej tułaczki opisywanej z perspektywy młodego mężczyzny zesłanego wraz z rodziną na Syberię. Wspomnienia Władysława Augustyńskiego spisane zostały w latach 1995-2000 u schyłku życia autora, który motywowany był myślą, że „ojczyznę utracić łatwo, droga do jej powrotu jest o wiele trudniejsza”. Redakcji tekstu podjął się krewny Władysława – ks. Andrzej Augustyński CM, związany z Odporyszowem, prezes Fundacji Demos."

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #historia #wojna #polska #tarnow #biografiabookmeter #autobiografiabookmeter #pamietnikbookmeter
Pesa_elf - 2834 + 1 = 2835

Tytuł: Droga żelazna
Autor: Andrzej Augustyński
Gatunek: ...

źródło: comment_1671627810wV0vx1lIwLlQdfyJvbfE4b.jpg

Pobierz
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stanton7: za mało o wysyłkach się mówi tylko grillowana jest katorga ludzi z Oświęcimia a o #!$%@?ństwie ruskich bardzo mało co mnie bardzo boli.
Także rozumiem poniekąd dlaczego się tematem interesujesz.
@Pesa_elf Zgadzam się.
Dzięki raz jeszcze.

Nie wiem, czy to Ty wrzucałeś, ale stąd z wykopu wziąłem namiar na "Zapomniany żołnierz" Guy Sajer.
Wschodni front z perspektywy żołnierza Dywizji Grossdeutchland. Skojarzyło mi się. Świetna książka.

Dzięki. Hej.