Wpis z mikrobloga

22/1000 #1000filmow - POPRZEDNIE FILMY
#kino #film #filmnawieczor

A Million Ways to Die in the West - Milion sposobów, jak zginąć na Zachodzie

Ja tą komedię uważam za zabawną, ale nie każdy musi lubić poczucie humoru Setha MacFarlane (Family Guy). Jest to pastisz westernów wyśmiewający wiele aspektów tego kina oraz samego Dzikiego Zachodu. Opowiada on historię tchórzliwego sheepboya, który wymiguje się od pojedynku na rewolwery co powoduje, że zostawia go dziewczyna a on wplątuje się w aferę przez nowo poznaną tajemniczą kobietę. Obsada niczego sobie Liam Neeson, Charlize Theron czy Doggie Howser :)

Przy wcześniejszym wpisie obiecałem kilka słów na temat westernu. Zanim dojdziemy do mojego ulubionego to z rok minie, więc tym, którzy nie lubią westernów spróbuje wytłumaczyć jak podejść do tych filmów. Wiem, że to trochę jak wytłumaczyć fanom discopolo jak słuchać metalu ale i tak spróbuję. Western jest gatunkiem osadzonym w czasach Dzikiego Zachodu gdzie jak wskazuje nazwa obowiązywały trochę bardziej surowe zasady. Życie ludzkie nie jest tam wiele warte, życie jest twarde i każdy może być twoim wrogiem, nie tylko pustynny klimat, Indianie i grzechotniki. Prawo tam albo nie istnieje albo musi być surowo egzekwowane, bez broni nie przeżyjesz na prerii ani w mieście. Spojrzysz na kogoś krzywo i możesz skończyć z ołowiem w głowie. Rozumiejąc, że jest to teren gdzie każdy musi mieć oczy z tyłu głowy i że każdy głupi ruch, emocja czy słowo może spowodować strzelaninę zaczyna się patrzeć jak twardzi faceci zostawali rewolwerowcami i przeżywali! Biorąc pod uwagę od jakich głupot zaczynały się największe konflikty w westernach tym bardziej śmieszy wydźwięk filmu z tego wpisu... enjoy!

Reżyseria: Seth MacFarlane (Ted)

IMDb: 6.1/10
komedia, western

https://www.imdb.com/title/tt2557490/
https://upflix.pl/film/zobacz/a-million-ways-to-die-in-the-west-2014
WLADCA_MALP - 22/1000 #1000filmow - POPRZEDNIE FILMY
#kino #film #filmnawieczor

A...

źródło: comment_1671610637ZlXOwpcaNu1CRsGNygrTMi.jpg

Pobierz
  • 3
@WLADCA_MALP: Ja też nie byłam fanką tego gatunku, ale KTOŚ wprowadził mnie w ten świat i się przekonałam, a co więcej, nawet polubiłam :) Zaczynałam od westernowych szlagierów, które pewnie pojawią się na tej liście. Jak w każdym gatunku, są filmy dobre i słabsze, więc ważne, od czego zaczynamy. Osobiście bardzo lubię opisywany tutaj film, jest naprawdę zabawny i myślę, że może spodobać się nawet osobom, które do gatunku nie są