Wpis z mikrobloga

mordeczki, wymieniłem lewą kolumne mcphersona w moim volvo v40 I. kupiłem jakąś używkę opisaną "pasuje do każdej wersji silnikowej" (jak widzę nówki to też są do wszystkich wersji silnikowe te same), ale ona ma kilka centymetrów niżej mocowanie łącznika stabilizatora niż ta co miałem wcześniej. co teraz zrobić z tym? nawet jak z drugiej strony dam taką samą to przecież już teraz łącznik stabilizatora wali o wahacz ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#mechanikasamochodowa #mechanika #volvo
Pobierz b.....s - mordeczki, wymieniłem lewą kolumne mcphersona w moim volvo v40 I. kupiłem j...
źródło: comment_1671562753UlBQsXcGfk0qouQD64BnFt.jpg
  • 35
problemem jest łącznik stabilizatora, jest kilka wersji.


@biauek_jak_mogles: ale to jak to?
Kupiłeś tą kolumnę razem z łącznikiem że nagle się okazało że masz dwa różne?

Tak jeszcze zupełnie kontrolnie - wiesz że jak masz podniesioną tylko jedną stronę auta to wtedy stabilizator jest napięty i łącznik "nie pasuje" ? :)
nie no, kolumnę kupiłem bez łącznika, chciałem dać ten stary łącznik, ale był za długi bo w tej kolumnie którą kupiłem mocowanie łącznika jest niżej.


@biauek_jak_mogles: czyli jeśli dobrze rozumiem planujesz mieć po obu stronach nieco inne kolumny i różnej długości łączniki stabilizatora?

Obawiam się że różne długości łączników nie wzięły się znikąd, a eksperyment który robisz da ci tylko odpowiedź na pytanie dlaczego zmieniono długość łącznika i punkty mocowań, ewentualnie
@hellfirehe: dotychczas miałem w aucie KYB 334439, według intercars ten amortyzator pasuje również do wersji V40 Kombi 1.9 DI.
kupiłem na allegro używkę która była właśnie w V40 Kombi 1.9 DI, czyli na logikę - powinna pasować do mojego, ale okazuje się, że ma niżej mocowanie łącznika stabilizatora.
Jak dla mnie różne rodzaje długości łącznika zrobiono właśnie dlatego, że różni producenci umieszczają go na różnych wysokościach. Co do konfiguracji z różnymi
@biauek_jak_mogles: tyyyy...idąc tak debilnym sposobem rozumowania to go utnij, zespawaj w ostateczności sklej poxilina.
Mam nadzieję, że jak już zaliczysz boczne dachowanie to tylko sobie głupi łeb rozwalisz.
Pozbądź się tego cuda twojej techniki stodolowej i kup sobie rower, może w kiepska pogodę przewietrzy ci pustkę w głowie.
to tylko sobie głupi łeb rozwalisz

@tazoo8: bardzo przepraszam, ale wolę zaufać komuś kto od 20 lat prowadzi warsztat samochodowy, niż jakiemuś randomowemu wykopkowi który woli obrażać niż przedstawić jakieś sensowne argumenty ¯\_(ツ)_/¯

@hellfirehe: @RobinSchudl: @bylo_sobie_zycie: krótszy łącznik wszedł bez problemu, na płaskim auto po obu stronach jest tak samo uniesione, nie odczuwam różnicy w prowadzeniu poza tym, że minimalnie ściąga w lewo. Za radą mechanika podjadę w
@biauek_jak_mogles: daj nam namiar na tego mechanika, aby wszyscy wiedzieli kogo omijać szerokim łukiem. Swoją drogą chętnie bym usłyszał jak potwierdza, że wymiana jednego amortyzatora nie wpływu na zachowanie się auta i jego bezpieczenstwo w sytuacjach awaryjnych.
Powtórzę to jeszcze raz, mam nadzieję, że jak kiedyś dojdzie do zdarzenia to jedyna osoba pokrzywdzona będziesz ty.
Swoją drogą chętnie bym usłyszał jak potwierdza, że wymiana jednego amortyzatora nie wpływu na zachowanie się auta


@tazoo8: a w którym miejscu ktokolwiek stwierdził coś takiego? rozróżniasz określenie "nie powinno się" od "nie można", czy to za trudne dla Ciebie?