Wpis z mikrobloga

#zarabianie #praca #krakow
Czołem!

tldr poszukuje pomysłu na pracę zdalną/biurową ewentualnie rozważę też jakąkolwiek propozycje pracy do której bym się nadawał

To teraz w dłuższej wersji. Straciłem pracę w sierpniu z powodu choroby. Mogę być sobie sam winien ponieważ szedłem na ugodowe warunki janusza i poprzez umowę stażową w momencie choroby zostałem zwyczajnie #!$%@? bez słowa z firmy. Dotychczas byłem sprawny fizycznie co umożliwiałoby mi podjęcie jakiejkolwiek innej pracy fizycznej byle mieć za co żyć lecz aktualnie borykam się z pewnymi problemami zdrowotnymi które skutecznie uniemożliwiają mi podjęcie stałej pracy - często miewam stany zapalne przez co również gorączki i inne stany które często przeszkadzają mi w normalnym funkcjonowaniu, wysypianiu się do pracy i działania z pełnym skupieniem.

Poszukuje więc jakiegoś pomysłu na pracę przynajmniej w większości zdalną bądź "biurową" (rozważę przeniesienie jeśli będzie warto) tylko na chwilę obecną brakuje mi konkretnych umiejętności z tym związanych.
Pytanie więc co obecnie można grindować aby zapewnić sobie miejsce na rynku pracy? Trochę umiem w grafikę, projektowałem elementy pod wycinkę na ploterach czy frezarkach bądź przy druku wielkoformatowym, potrafię robić zdjęcia i mam do tego sprzęt. Zdarzyło mi się również prowadzić firmowy fanpage razem z tworzeniem contentu i za tamtych czasów nasz fanpage był podawany jako przykład dla całej reszty naszej sieci sklepów.
Sprawdzę się w roli fotografa produktowego.
Dość płynnie porozumiewam się w języku angielskim.
Chętnie rozwinę swój warsztat o jakieś nowe umiejętności, kursy czy szkolenia.

Jakieś pomysły? Wybaczcie za chaos, jestem sfrustrowany obecną sytuacją i faktem, że za 4 dni mamy boże narodzenie a ja wydałem ostatnie pieniądze na wizytę lekarską przez co obecnie muszę wybierać między jedzieniem a lekami ¯\_(ツ)_/¯
  • 20
@sprytny-wegorz: czy w takim wypadku nie możesz ubiegać się o orzeczenie określonego stopnia niepełnosprawności?
Wszelkie zakłady pracy chronionej biorą z marszu.

Konkretnej oferty nie sposób mi podpowiedzieć, bowiem sama branża reklamy outdoor od zdjęcia do finalnego produktu padła na ryj z przesycenia, a kto się ostał to i tak może przebierać pośród wielu chętnych ()
@Dibhala: dzieki za sugestie, nie orientowalem sie w kierunku stopnia niepelnosprawnosci. Wszystko wydarzylo sie na tyle szybko, ze jeszcze nie rozwazylem wszelkich mozliwosci, mowiac szczerze najbardziej chcialbym po prostu byc zdolny do pracy tylko co najwyzej w innym wymiarze niz fizyczna z ktora obecnie sie glownie spotykalem
@sprytny-wegorz Pracodawcy biorą niepełnosprawnych/chorych pracowników wtedy, gdy mają z tego korzyść, nie biorą z dobroci serca. Rozważ orzeczenie, bo ciężko ci będzie znaleźć coś na otwartym rynku pracy będąc potencjalnie bardzo niedyspozycyjnym
@taktoto: problem w tym ze nie jestem obloznie chory, prawdopodobnie za dwa-trzy miesiace wroce do pelnej sprawnosci. Niefortunnie moja umowa byla pod stolem wiec nitk mnie nie bedzie sponsorowal w trakcie leczenia. Chodzi mi nawet o prace dodatkowe, byle moc jakkolwiek wiazac koniec z koncem, wiekszosc wartosciowych rzeczy juz sprzedalem zeby pokryc leczenie prywatne.
@sprytny-wegorz: może czeknij na strefy gospodarcze wokół krakowa i to jakie firmy logistyczno-produkcyjne pracują. Jeśli biurówka, a wspominasz o angielskim, to może coś związanego z ofertowaniem lub jako planista materiałowy w logistyce takich firm?
Ofert szukasz oczywiscie bezpośrednio na stronach firm, nie żadne pracuj - sracuj i innych bezowocnych stronkach o nieznajdowaniu zatrudnienia. Ostatecznie bezpośrednio na stronach agencji pracy które mają umowy z takimi ośrodkami.

Ostatnie co mi przychodzi do głowy
@sprytny-wegorz: szukaj w korpo typu SSC (shared service centres) jest tego sporo w Krakowie, tu masz jakąś liste z 2020, ale raczej za wiele sie nie zmieniło

https://www.karierawfinansach.pl/artykul/raporty/bpo-ssc-krakow-2020

bierzesz firme i szukasz na pracuj.pl, linkedin albo stronie firmy ofert pracy na entry lvl. Jak potrafisz po angielsku w miare plynnie mowic i bedziesz umial sprzedac sie to bez problemu cos znajdziesz, na najnizsze pozycje nie wymagaja raczej zadnego doswiadczenia. Większość firm
obawiam się, że bez wykształcenia (a tutaj w ogóle o nim nie ma mowy) w większości firm z linku będzie ciężko dostać się choćby na staż, a co dopiero na umowę za choćby 3k netto (nie mówiąc o 4k)


@francoisinho: @sprytny-wegorz: nie napisał nic o wykształceniu, ale część korpo spokojnie bierze ludzi bez wyższego na entry level. A mniej niż 3k to już nikt nie płaci, przecież to niebawem będzie
@BrockLanders: podesłany wyżej przykład dotyczy młodszego księgowego - już widzę jak biorą tam kogoś bez wyższego wykształcenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeszcze jakaś bezmózga klepanina, może coś w obsłudze klienta to jeszcze, ale załączony przykład to raczej średnio
@francoisinho: a Ty myslisz, ze co robi mlodszy ksiegowy w takich firmach? to wszystko to jest jedno i to samo klepanie, puszczanie makr, ctrlc, ctrl v, to nie jest biuro rachunkowe, ktore prowadzi ksiegi tylko proces, ktory kazdy srednio ogarniety czlowiek bedzie w stanie pojac
@tofu2: dlaczego mając masę aplikacji na staż ze strony studentów UEK'u czy kierunków ekonomicznych an innych uczelniach mają wybrać kogoś bez wykształcenia? W dodatku ty nie wspominasz o stażu, tylko o umowie na pełen etat, także ten... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@francoisinho: pracowales kiedys w SSC/BPO? czy Twoim jedynym kontaktem z korpo byla wizyta w mcdonaldzie? bo cos mi sie wydaje, ze nie masz bladego pojecia o tym jak funkcjonuja ssc/bpo w krk, wiec dalsza dyskusja nie ma sensu
@tofu2: pracuję, co więcej, jednym z moich obowiązków jest prowadzenie rekrutacji do mojego zespołu, a swoją firmę uważam co najwyżej za półkę średnią na krakowskim rynku finansowym, więc boję się zapytać, gdzie ty musisz pracować, że bierzecie ludzi z łapanki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

U nas na staż to rzadko osoba poniżej 5. roku studiów, w dodatku zdecydowana większość kandydatów to UEK i studia ekonomiczne innych uczelni,
@francoisinho: ok nie popatrzyłem wcześniej na linkowane ogłoszenie i w tym konkretnym przypadku byłoby pewnie tak, jak piszesz.

Natomiast lekką ręką znalazłem oferty bez wymaganego wyższego (chyba dwa najbardziej znane i "lubiane" w Krakowie korpa na początek kariery), a gro ofert akceptuje kandydatów w trakcie studiów. No i przesuwasz warunki pod tezę, najpierw była rozmowa, że "można bez studiów", teraz idziesz dalej i włączasz w to studentów określonych uczelni i kierunków,
@BrockLanders: z ciekawości, jakie to dwa korpo w Krakowie?

No i przesuwasz warunki pod tezę, najpierw była rozmowa, że "można bez studiów", teraz idziesz dalej i włączasz w to studentów określonych uczelni i kierunków, którzy rzekomo masowo aplikują na staże.

Mieszasz wiele aspektów - korpo innemu korpo nierówne. Zupełnie odmienne wymagania będą w korporacji finansowej, a inne w jakiejś obsłudze klienta.