Wpis z mikrobloga

Poleci ktoś jakieś książki do nauki Fizyki?
Najlepiej teorię + osobno jakieś zestawy zadań z rozwiązaniami.
Idealnie byłoby polecane książki na różnych etapach edukacji (w zasadzie od podstawówki do uczelni wyższych).

Całą młodość uwielbiałem fizykę, a rozwiązywanie zadań mnie relaksowało (wiem - dziwny f----z:p). Zdawałem nawet maturę z fizyki, trafiłem na polibudę gdzie napierdzielałem całkami i byłem zafascynowany mechaniką analityczną - a potem wylądowałem w IT i zupełnie straciłem kontakt z tym światem. W formie relaksu porozwiązywałbym sobie trochę zadań, ale że mam galopującą sklerozę, to najchętniej bym zaczął od podstaw, poczytałbym sobie trochę teorii a potem przed snem, albo w robocie małe zadanko :D

#fizyka #edukacja #hobby #samorozwoj
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@UrimTumim: może książek Ci nie polecę ale z takich fajnych filmów do posłuchania to polecam kanał astrofaza i playliste pop science. Tam fajnie rozmawiają o np różnych teoriach i jak one się mają pod kątem fizyki lub np poruszane są tematy co by było gdyby superbohaterowie istnieli naprawdę czyli jak naprawdę zachowywało by sie ciało ironmana w zbroi która lata itd
  • Odpowiedz
ze zbiorów zadań z rozwiązaniami co byście polecali?


@UrimTumim: Ja polecam zbiór zadań z Halliday, Resnick, Walker. W polskim wydaniu drugim jest ich aż nadto. Numery nieparzyste mają odpowiedzi.
  • Odpowiedz