Wpis z mikrobloga

@Xeardo: Lewactwo mówi róbta co chceta a prawactwo mówi róbta co chcemy my. Już prościej się nie wytłumaczy.

Co do podatków to nie możesz zrezygnować z pracy innych ludzi i ich usług bo jesteś użytkownikiem, możesz zamieszkać w dżungli z ludojadami i nikt podatku Ci nie zabierze prawda? Ale chcesz być ratowany bo jesteś pro life aż od wytrysku i jak ty narzucasz komuś to i sobie hipokryto. Chodzisz też po
@suqmadiq2ama:

Lewactwo mówi róbta co chceta a prawactwo mówi róbta co chcemy my. Już prościej się nie wytłumaczy.


Normalni ludzie natomiast mówią, że dopóki nie czynisz innym krzywdy dopóty rób sobie co chcesz. Aborcja? Proszę bardzo, zapraszam na skrobankę. Związki cywilne dla lerków, gagołów, białorzytek i trznadeli? Zapraszam do USC. Chcesz mieszkać w dżungli z ludojadami bo takie masz życzenie? Bardzo proszę, nikt cię nie będzie szukał i zawracał gitary. I
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Podział na prawicę i lewicę nie ma już większego sensu. Partia PiS jest obyczajowo konserwatywna, a gospodarczo lewicowa - można zatem śmiało powiedzieć, że to pobożna lewica.


@Xeardo: xDDD
Nieźle wymyśliłeś, żeby dalej odwracać kota ogonem. PiS to partia konserwatywna, populistyczna, socjalistyczna. Co ważne, swój socjalizm nakierowują na bardziej konserwatywną część społeczeństwa oraz Kościół, a tę liberalną starają się wykluczyć.

Jeżeli już mówimy prawo/lewo o PiS, to zdecydowanie jest to prawica.
Płód jest człowiekiem, to nie jest ciało matki skoro ma inne DNA.


@HumbugPL: Płód znajduje się w ciele matki i jest zdany na jej dobrą wolę, by móc tam przebywać. Zmuszanie człowieka A do podtrzymywania (kosztem zdrowia psychofizycznego) człowieka B przy życiu jest niedorzecznym zamordyzmem - chyba, że postulujesz zmuszanie do oddawania narządów, czy przypięcia do szpitalnego łózka wbrew woli, gdy znajdzie się ktoś, kto potrzebuje pomocy - w koncu ratowanie
@ziumbalapl: porównujesz nieporównywalne. Na nieudzielenie pierwszej pomocy są paragrafy, i co teras? Ciąża to nie choroba, tylko normalny stan i przede wszystkim skutek działania matki. No i sytuacja jest inna: tam jak czegoś nie zrobisz to ktoś umrze, a w aborcji świadomie decydujesz o tym, że ktoś ma umrzeć i po prostu zabijasz.
O swoim tak, ale nie można zabijać.


@HumbugPL: Nie zamierza nikogo zabijać, po prostu nie chce żeby jej ciało było inkubatorem.

Ciąża jest skutkiem jej działań i musi ponieść konsekwencje


To tak jakbyś twierdził, że jak będziesz miał wypadek samochodowy, to ciąża jest skutkiem twoich działań (w końcu nie musiałeś jechać samochodem) i musisz teraz ponieść jego konsekwencje, więc nie pozwolimy Ci podjąć decyzji o leczeniu.
porównujesz nieporównywalne.


@HumbugPL: Porównuje człowieka z człowiekiem - nie ma różnicy, przynajmniej wg Twojej logiki, gdzie płód jest równie ważny co matka.

Ciąża to nie choroba, tylko normalny stan i przede wszystkim skutek działania matki.


Jakie to ma znaczenie, że wpadka może być jej winą? Dalej to mocno obciąża zdrowie i może prowadzić do różnych powikłań - np. depresji, czy cukrzycy poporodowej. I dalej nie powoduje to, że kobieta traci autonomie
@ziumbalapl: Tak, ale ona wtedy musi zabić a ja nie. Przykład z samochodem z dupy: chodzi o to, że tylko ja mogę świadomie decydować o swoim życiu i śmierci, żaden inny człowiek. Kończę temat: dyskusja może trwać w nieskończoność a mi tak naprawdę chodzi o to, że temat aborcji nie jest prosty z wolnościowego punktu widzenia i ciężko go stawiać w jednym rzędzie z zakazem marszów równości czyli z ewidentnym zamordyzmem
Tak, ale ona wtedy musi zabić a ja nie.


@HumbugPL: Nie zabić w znaczeniu morderstwa, płód umiera z uwagi na to, że kobieta przestaje go podtrzymywać przy życiu - wcale nie musi tego robić z uwagi na to, że ma autonomie cielesna. Niby dlaczego miałaby w przypadku niechcianej ciazy?

Kończę temat: dyskusja może trwać w nieskończoność a mi tak naprawdę chodzi o to, że temat aborcji nie jest prosty z wolnościowego
W nieosiągalnych dzisiaj, dzisiaj nie konkurujesz z sąsiadem tylko z chińskim importerem np


@suqmadiq2ama: I chcesz z nim konkurowac za pomoca wyzszego opodatkowania, wiekszych regulacji i Fit For 55?

@nieprawdopodobnainterwencja: chce z nimi konkurować tak żeby ludzie którzy płacą podatki na terenie kraju s którym płacà podatki mieli równe szanse z konkurencją i kapitał nie wypływał z kraju, do tego są potrzebne silne niezależne związki zawodowe które będą miały wpływ