Wpis z mikrobloga

Biorę pierwsze auto w leasing, macie jakieś rady? O czym pamiętać, o coś dopytać
W samochodach jestem zielony i np taka sprawa żeby GAP dokupić to się od znajomego dowiedziałem

#motoryzacja #leasing
  • 34
  • Odpowiedz
@BeHappy: przypomniało mi się teraz.
Według mnie najważniejsze owul i jak zostanie rozliczona szkoda całkowita . Bo może być tak , że ratę trzeba płacić, a ty zostaniesz bez auta . Szkoda całkowita przypominam nie musi powstać z twojej winy .

Jakiś pracownik będzie używał auta ? Współmałżonek ? Dzieci ? Warto to wiedzieć wszystko zawarte w OWUL .
  • Odpowiedz
Według mnie najważniejsze owul i jak zostanie rozliczona szkoda całkowita . Bo może być tak , że ratę trzeba płacić, a ty zostaniesz bez auta . Szkoda całkowita przypominam nie musi powstać z twojej winy .


@trzaichlac69: COOO? Pierwsze słyszę.
Po pierwsze przy leasingu musisz wziąć AC, a po drugie bierzesz nieobowiązkowo GAP i masz to z bani.

W jakim przypadku/u jakiego leasingodawcy musiałbym niby dalej płacić ratę i z jakiego
  • Odpowiedz
@BeHappy: Ciężko się do tego odnieść, bo fantazja kogoś fest poniosła z tą RV 90% po 24 miesiącach. I z tego co widzę to zwykły najem, czyli jeździsz i oddajesz. Tylko przeczytaj bardzo dokładnie umowę. MasterLease / były dział ML w PKO nie należy do najlepszych. Ale do RV 90% nikt nie ma podjazdu, więc oferta spoko.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@OptiFinance Dziękuję bardzo za opinię :D

Znaczy się to leasing a za te 24 miesiące pomyślę czy przedłużyć, wykupić lub oddać

Czy miałeś może jakieś historie z ML, że robili specjalnie problemy z oddaniem auta, czy raczej standardowo?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@trzaichlac69 w przypadku szkody całkowitej to właśnie AC + gap powinno załatwić sprawę

Współmałżonek (w sensie ja xD) I to tak tak konieczne muszę przed podpisaniem mieć ogarnięte że mogę
  • Odpowiedz
@BeHappy: Tak, klienci mieli. Generalnie oddaj auto do detalingu przed zwrotem auta i dobrze udokumentuj zdanie auta. Protokół zeskanuj i zachowaj oryginał, a najlepiej zrób też xero :)

Nie będzie Ci się opłacało wykupić tego auta. Nie za 90% wartości - to bardzo dużo.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@OptiFinance

Tak zrobię:)
Z tym wykupem to tylko jakby już w ogóle świat zwariował i okazałoby się za 2 lata że wykup to tyle ile auto jest warte, kto wie :P

Wiem, że z tym oddaniem mogą być wszędzie problemy ale to zapytam Ciebie tak;
Czy myślisz żeby poszukać jednak w innym miejscu żeby potem nie mieć dużych problemów?
Może OptiFinance mają jakąś dobrą ofertę? ;)
  • Odpowiedz
w przypadku szkody całkowitej to właśnie AC + gap powinno załatwić sprawę

Współmałżonek (w sensie ja xD) I to tak tak konieczne muszę przed podpisaniem mieć ogarnięte że mogę


@BeHappy:

Jak miałem wypadek z aute z GB. Szkoda całkowita. Zanim ustalono kto na terenie PL odpowiada za wypłatę odszkodowania (Generali) minęło 5 miesięcy.
Co w takie sytuacji ? Przez 5 miesięcy kto będzie ratę płacił Leasingodawcy ?
Pamiętam, że w moim
  • Odpowiedz