Wpis z mikrobloga

Mógłby ktoś kto ma sklep dać rade jak prawidłowo zabezpieczyć się na wypadek uszkodzenia przeszyłki w transporcie?
Ostatnio przyszedł do mnie komputer połamał się jeden element i zgłoszona reklamacja do inpost wysłane zdjęcia uszkodzonego kartonu i elementu odrzucona reklamacja bo nie ma zdjęć zapakowania paczki.
Jak moge miec zdjecia zapakowania paczki jako odbiorca? Teraz mam odwrotna sytuacje wysyłam komputer na święta i chce sie zabezpieczyć. Ubezpieczenie 5000 to nie problem ale jako to wyegzekwować w razie uszkodzen??

#kurier
  • 3
@firyt:
A od kiedy nadawca ma obowiązek robienia zdjęć nadanej przesyłki? Niech wskażą podstawę prawną, bo w Rozporządzeniu w sprawie reklamacji usługi pocztowej nie ma ani słowa o obowiązku dostarczenia zdjęć wysyłanej paczki.

A co do pakowania, to najlepiej zapakować w karton, a ten karton umieścić w drugim kartonie ale pomiędzy nimi umieścić wypełniacz. No i nie wysyłać Inpostem, bo oni rzadko wypłacają odszkodowanie w przypadku uszkodzenia.

ps. Stroną dla operatora
Ostatnio przyszedł do mnie komputer połamał się jeden element i zgłoszona reklamacja do inpost wysłane zdjęcia uszkodzonego kartonu i elementu odrzucona reklamacja bo nie ma zdjęć zapakowania paczki.


@firyt: Jaki element? Jak widzę asów wysyłających gotowe skrzynki z wsadzonym RTXem 3080 to mnie skręca, slot prawie zawsze wyłamany. xD