Wpis z mikrobloga

Mirki #pytanie mam. Nadawalem paczkę w paczkomacie, nie ważyłem jej, ale nie dość że jest spora (mimo wszystko w skrytce największej się zmieściła), nie wiem czy nie przekracza 25kg. Czy oni to sprawdzają i co, jeśli moja paka by ważyła więcej?
I drugie pytanie: czułem pod palcami od spodu, że chyba niedokładnie trochę skleiłem dół, bo wydawało mi się że kawałek kartonu odstawał. Czy w razie czego kurier/pracownicy magazynu to dokleją?
#inpost #kurier #paczkomaty
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@viciu03: dokładnie. Myślę, że w regulaminie jest napisane, że trzeba zabezpieczyć odpowiednio paczkę. Byłem kiedyś na linii DHL albo DPD. Te paczki to wszystko automat obsługuje. Jedynie jeden kurier musi zrzucić paczki, a drugi już posortowane na rejony wrzucić na pakę.
  • Odpowiedz
@viciu03: Obstawiam, że pójdzie na wagę i będzie dopłata. Nie ważą wszystkich paczek, ale takie "problematyczne" już tak. Jak kurier ją weźmie i będzie miał wątpliwości czy wejdzie mu na gab C, do tego paczka ciężka i możliwe że z uszkodzonym kartonem to pójdzie z nią na wagę żeby sobie problemu nie robić.
  • Odpowiedz