Wpis z mikrobloga

Fachowcy robiący mi łazienkę mówią, że nie ucina się już płytek w kopertę pod prysznicem bo to brzydkie i zamiast tego proponują alternatywę - mam mieć prysznic 90cm, więc do tego potrzebny jest odpływ 80 cm i ułożenie płytek tak jak na zdjęciu. Tylko, jak widać, długość czerwonej płytki i zielonej jest różna. U mnie podłogowe są ciemne, a ścienne jasne, dlatego będzie to bardzo widoczne. W dodatku nie wiem co z tym progiem (linia niebieska). Mówią, że tam włożą płytkę, no ale to chyba ciężko zrobić taką płytkę w kształcie trójkąta, by dobrze to wyglądało. Z tego co z nimi gadałem, to wokół odpływu ma być spadek, więc w zasadzie będzie koperta, ale tylko wokół niego (w komentarzu wstawię zdj o co chodzi).

Co o tym myślicie? Faktycznie tak się teraz robi?

#mieszkanie #pytanie #pytaniedoeksperta #plytki #remont #remontujzwykopem #remontmieszkania #deweloperka #lazienka
becvvv - Fachowcy robiący mi łazienkę mówią, że nie ucina się już płytek w kopertę po...

źródło: comment_1671469863Y6VWRQSp390Rim3b9koCck.jpg

Pobierz
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@becvvv: pewnie po prostu nie potrafią dobrze docinać płytek w kopertę.
A co do samego kształtu odpływu liniowego to ja zawsze daję wybór klientowi co woli. Bo na przykład przy płytkach drewnopodobnych które są wąskie i długie faktycznie ładniej wygląda spadek bez zrobionej dużej koperty. Wtedy osadza się kabinę/ szybę na równi ze spodkiem i "niebieski" element wypełnia fugą a potem silikonem także i tak tego nie widać. Poza tym na