Wpis z mikrobloga

Szukam #klawiaturamechaniczna, ale chyba nie istnieje taka, która by spełniła moje (chyba) niewygórowane wymagania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chciałbym, żeby była (dwa pierwsze punkty to must-have):
* niskoprofilowa (naprawdę niski skok)
* cicha
* przewodowa
* nie miala bloku numerycznego (czy to jest tenkeyless?)
* podświetlana
* miała guziczki multimedialne od sterowania odtwarzaną piosenką oraz głośnością

Czy istnieje taka? Szukam, szukam i już wszystko odpada na etapie przełączników - są albo ciche, albo niskoprofilowe :/

#pytanie #klawiatura #komputery #gaming #gry #grajzwykopem
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@sayda: mechaniczna zawsze będzie głośniejsza niż membrana.
Żeby co dla ciebie jest głośne, bo dla mnie czerwone liniowe przełączniki nie są już głośne, ale nie ieskie clicky tak.

Klawiatury TKL to takie bez sekcji num pada, masz jescze klawiatury 60, 65 i 75%.

Na swoim YT mam kilka recenzji ale polecam też kanał Grzegorz Rycko on ma dużo materiałów o klawiaturach.

No i sam key cap, możesz zawsze wymienic
@asunez: wygląda fajnie, ale szczerze mówiąc to poza moim zasięgiem budżetowym ( ͡° ʖ̯ ͡°) nigdy nie miałem klawiatury mechanicznej i nie jestem przekonany, czy mi sie spodoba, dlatego nie chcę od razu kupować jakiegoś potwora, żeby w razie czego nie mieć wielkiej straty

@Muci3k: wiadomo, to, czy klawiatura jest głośna jest bardzo subiektywne. Poszukuję czegoś do pracy w biurze, gdzie nie chciał bym nikomu przeszkadzać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sayda: nie kupuj mechanicznej do biura.
Nawet jeśli dla ciebie będzie cicha - to inni mogą myśleć inaczej.

Są klawiatury mem-chaniczne od coolermaster np, które mają coś Ala przełącznik, ale finalnie reakcje klawiatury wywołuje membrana. Te będą ciche z feelingiem mechanika