Wpis z mikrobloga

@Twitchan: Zwykła jest super, używam już jakiś czas. Zadbaj tylko o zmienne końcówki face/body. A jeśli chodzi o pryszcze po goleniu to zrezygnuj z maszynek typu mach3, które mają więcej niż 1 ostrze. Do goleniu koniecznie tonik antybakteryjny, umycie ostrzy i częsta wymiana maszynki. Nie zaszkodzi też raz w tygodniu maseczka typu DERMAGLIN lub coś podobnego.
@Rudy_Bigos_2: to nie brak higieny, tylko nieumiejętne golenie, przez co wrastają włoski i robi się stan zapalny pod skórą. najlepiej golić się 2-3x na tydzień sprawdzoną golarką np Braun + stacja czyszcząca na golarkę (używać po każdym goleniu). Płyn do czyszczenia 1l to koszt na allegro 50zł i jest mega wydajny. Poniższy zestaw używam od 2017 (series 7) i jest sprawdzony. ostrza wymieniać co 18 - 24 mies w zależności od
Pobierz przemu321 - @RudyBigos2: to nie brak higieny, tylko nieumiejętne golenie, przez co wr...
źródło: comment_1671461236y7bCvyNS0ohLiH2IUmyP2e.jpg
@Twitchan: Jak ma być tylko do golenia codziennego na gładko to wg mnie zły pomysł, wąskie ostrze, dość ostra krawędź. Wg mnie do takiego golenia najlepsze są maszynki z półkolistymi ostrzami typu Braun 3000. Recz tylko w tym że metalowe folie z dziurkami krótko żyją w porównaniu do ostrzy obrotowych które też w sumie nie są złe.
ja sobie wczoraj kupiłem najprostszą wersję One Blade, do równania i przycinania brody i
@Twitchan: mam najtańszą podstawową wersję i jestem bardzo zadowolony - zawsze myślałem, że maszynką elektryczną się nie da dokładnie ogolić i długo żadnej nie próbowałem. A zwykłe maszynki mnie zawsze strasznie drażniły i zacinały.

Teraz mam tego oneblade tak od pół roku, po goleniu płuczę wodą i #!$%@? do szuflady i na razie nie mam żadnych podrażnień ani pryszczy jakby co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Twitchan: można też ścinać się trymerem i nie mieć żadnych pryszczy. Z moim baby facem nie mma co się golić na zero a wtedy odchodzą już koszty wymiany ostrzy.
@Twitchan: Wydaje mi się, że @przemu321: ma rację. Te krosty to jest stan zapalny, bo nowy włos wrasta się w skórę. Też miałem ten problem - u mnie zwyczajnie pomogło stosowanie pilingu. Najczęściej goliłem się wieczorem, a rano robiłem sobie piling.