Wpis z mikrobloga

#polska #ekonomia #popis #bekazpisu

Ile to ja się nie naczytam że ludzi za PO było stać na dużo mniej a za PIS taki dobrobyt...

ZA TUSKA ZARABIAŁEM MNIEJ!


a jeszcze wcześniej ludzie zarabiali mniej niż 1000 zł miesięcznie. Za Tuska (ale też przed nim) rozkręcała się gospodarka. Stopniowo zaczynaliśmy zarabiać coraz więcej, powstawały nowe miejsca pracy, tworzone przez polski jak i zagraniczny kapitał. To wszystko się rozkręcało, czasem rozpęd malał bo kryzys, czasem fartem się dokręcał bo w końcu import nam wychodził i siłą rozpędu kręciło się przez kolejne lata rządów pisu. Niestety, świat musiał przystopować bo pandemia i wojna a my nie mieliśmy już zaplecza do pokonania kryzysu. Koło napędowe naszej gospodarki straciło cały swój pęd, ceny i reszta świata się nie zatrzymały. W tamtym roku przed świętami kupiłem zestaw Old Spice na prezent, zestaw w promocji (żeby wyprzedać przed świętami) w drewnianej skrzyneczce kosztował 39 zł. Anyperspirant, woda po goleniu albo perfumy, żel pod prysznic w skrzyneczce z dykty, szybko rosnącej sosny o twardości kartonu i forniru. No promocja. Zestaw w "beczce" był dychę droższy. Ile kosztowały dziś? Tyle samo. W sensie że "skrzynka" i "beczka" kosztowały tyle samo, bo za oba trzeba było zapłacić 99 zł. I tak, to już była przedświąteczna promocja, oba były przecenione. W tamtym roku ten zestaw kosztował w normalnej sprzedaży chyba 89 zł...

Posłowie pis oraz rządzący z tej partii wraz z koalicjantami nie przedstawili żadnych propozycji na ratowanie sytuacji a prezes nbp na swoich konferencjach które z niepokojem oglądają kredytobiorcy uprawia stand up żeby jego krytykę ludzie zamieniali w śmiech.

A ja się dziwiłem ludziom których uważałem za mądrzejszych od siebie że s---------i za granicę.

Przepraszam, musiałem się wyżalić.

aarahon - #polska #ekonomia #popis #bekazpisu

Ile to ja się nie naczytam że ludzi ...

źródło: comment_16713874568Ul9H6Ln9TtHjnsvPLENEj.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To tak mocno ślepy jesteś, bo ceny domów wzrosły.


@Fan_Morawieckiego: w latach 2007 - 2015 o których rozmawiamy ceny domów są niższe niż trzy lata przed tym zakresem dat i trzy lata po.

To by było na
  • Odpowiedz
w latach 2007 - 2015 o których rozmawiamy ceny domów są niższe niż trzy lata przed tym zakresem dat i trzy lata po.


@aarahon: W roku 2015 ceny są wyższe niż w 2007

Czyli w tym momencie, gdy mamy inflację, produkty nie mogą tanieć? To jak to się stało że styropian podłogowy w czerwcu kosztował 124 zł za paczkę a w październiku 111 zł za paczkę? Przecież to nie możliwe przy inflacji według Twojego założenia. Jak to możliwe że benzyna była po 7 zł w czerwcu a teraz jest po 6,5 skoro mamy inflację i to na takim
  • Odpowiedz
rozmawiamy o średnich cenach w tym zakresie dat.


@aarahon: No spoko. Średnie ceny były niższe zanim PO r-------o gospodarkę i oddało r-------ą w 2015.

A jeśli tych poszczególnych produktów które tanieją jest na rynku 98% to mamy do czynienia z inflacją czy
  • Odpowiedz
ale to właśnie od 2015 zaczęło być gorzej.


@aarahon: A w 2015 rządził PiS, a ceny powyżej 2007 już były w 2014.

czyli wszyscy oficjalnie podają inflację na poziomie 5% ale mamy wtedy deflację... Niepojęte
  • Odpowiedz