Wpis z mikrobloga

Wszystkim, którzy swój sprzeciw wobec #obowiazkowecwiczeniawojskowe argumentują tym, że "nie będą walczyć za państwo PiSu" prawilnie przypominam, że rosyjscy zbrodniarze w Buczy czy Irpieniu mordowali nie patrząc na poglądy polityczne, gwałcili kobiety, mężczyzn i dzieci nie pytając o to na kogo głosowali. Rosyjskie rakiety spadają na dachy niezależnie od sympatii partyjnych. Dlaczego uważacie, że w Polsce miałoby być inaczej?
  • 40
A jak wygląda doktryna obronna kraju w którym żyjesz? Jak wygląda system mobilizacji na wypadek kryzysu, wojny, albo klęski żywiołowej?


@goodOldSaracen: nie interesuje mnie to ponieważ nie bawię się w "miasta-państwa", nie żyjemy w świecie Tolkiena, jesteśmy jednym gatunkiem - homo sapiens.
Moim interesem jest żyć spokojnie, grać w szachy, robić zdjęcia krajobrazów i chronić własną rodzinę, za polityków ma kto umierać - kibole i inne ideologiczne świry ( ͡°
@NaczelnyWoody może i wszyscy jesteśmy jednym gatunkiem, ale nie wszyscy jesteśmy przedstawicielami jednej cywilizacji. I może Cię to zdziwi, ale przedstawiciele cywilizacji turańskiej nie podzielają Twoich wartości i hobby. A i w cywilizacji łacińskiej raz na jakiś czas coś komuś strzeli do głowy.
przypominam, że rosyjscy zbrodniarze w Buczy czy Irpieniu mordowali nie patrząc na poglądy polityczne


@goodOldSaracen: I co z tego? Jak to się mimo wszystko ma do argumentu, że ktoś nie będzie walczył za zdewastowany pisowskimi rządami kraj? Skoro swój własny kraj i obywateli niszczy pisowska patologia i nikt z tym nie walczy, to po co walczyć w przypadku wojny? Szkoda zdrowia, życia, rodziny.
nie interesuje mnie to ponieważ nie bawię się w "miasta-państwa", nie żyjemy w świecie Tolkiena, jesteśmy jednym gatunkiem - homo sapiens.

Moim interesem jest żyć spokojnie, grać w szachy, robić zdjęcia krajobrazów i chronić własną rodzinę, za polityków ma kto umierać - kibole i inne ideologiczne świry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NaczelnyWoody czyli nawet w przypadku klęski żywiołowej, powodzi będziesz kompletnie bezradny patrzeć jak giną lub cierpią najbliżsi.
zdewastowany kraj? Ku* ja rozumiem sympatie polityczne jednak pier* niemiłosiernie


@bijotai: Pier..olę? Chyba nie śledzisz tego co się dookoła dzieje. Od nadmiaru afer wygenerowanych przez tę władzę i dewastację dosłownie każdej instytucji w tym kraju ludzie przestali na to już zwracać uwagę, to jest bardzo niebezpieczne zjawisko i ono już ma u nas miejsce. Jednocześnie telewizja publiczna i przekaz polityczny pisowców jest kopią najprymitywniejszych rosyjskich metod, który skandale i porażki
piszesz bzdury i bajki. Typowy przekaz partyjny


@bijotai: Nie jestem żadnym politycznym działaczem. Wszystko co napisałem to moje prywatne zdanie.

Każde zdanie z mojej wypowiedzi jest jak najbardziej zgodne ze stanem rzeczywistym. Jeżeli nie potrafisz przyjąć tych faktów uczciwie do wiadomości to prawdopodobnie jesteś oszukiwany przez źródła z których czerpiesz informację lub ewentualnie może masz płacone od wpisu jako pionek w jednej z farm troli.
@mac_mod raczej mam bekę z obsr*** wykopków, którym nie pykła wielka mobilizacja na protest. Niestety perspektywa szkoleń wojskowych dla was jest jak wygrana w lotto. Minimalna. Szkoda, bo nie ma nic przyjemniejszego niż ten skowyt. Przypomnijmy, że obok PiS głosowały za wszystkie partie polityczne w Sejmie. @skyfire udaje, że tego nie było ¯_(ツ)_/¯ co śmieszne, niedawno Szwecja była wzorem dla wykopków jako społeczeństwo obywatelskie. Teraz cisza, bo tam i ćwiczenia wojskowe i
@bijotai: akurat 11 marca 2022, jak było głosowanie nad tą ustawą, to była rocznica przystąpienia Polski do NATO i wystąpienie Jensa Stoltenberga, nikt się nie odważył głosować przeciw. Ale oni i tak nie mają za grosz kręgosłupa moralnego więc ten tego ¯\_(ツ)_/¯
@bijotai: to się polityków pytaj, ja tam uważam że dbają tylko o swój interes a nie całego narodu, bo tak to te 2.7 mld poszło by na szkolnictwo i szpitale a nie na gadzinówkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mac_mod

akurat 11 marca 2022, jak było głosowanie nad tą ustawą, to była rocznica przystąpienia Polski do NATO i wystąpienie Jensa Stoltenberga, nikt się nie odważył głosować przeciw. Ale oni i tak nie mają za grosz kręgosłupa moralnego więc ten tego ¯_(ツ)_/¯


Wszyscy politycy są za. Przypomnij mi kogo wspierałeś w wyborach?
@bijotai: ja głosowałem na niezrzeszonych, zresztą jak zawsze, bo tylko oni mają sensowne postulaty co trafiają do mnie, więc to nie mój rząd nawet w 1 % ( ͡° ͜ʖ ͡°)