Wpis z mikrobloga

Dach płaski nad buynkiem warsztatowym wolnostojącym

Miałem taką ekipę budowlaną która była tania i średnio dokładna. Wstawili mi belkę i wywalili nośną ścianę. Jest troszkę węższa niż ściana i zastanawiam się jak ten strop się właściwie trzyma?
To stary betonowy strop, strzelam że coś w stylu kleina.

Zastanawiam się czy mogę sobie w tym pomieszczeniu bezpiecznie przebywać czy powinienem to jakoś wzmocnić?

Ekipa zrobiła testy obciążeniowa i wysłała dwóch najmłodszych na dach. Nic się nie stało. Czyli w miarę ok...

#budujzwykopem #budowadomu #budownictwo
hipodrom - Dach płaski nad buynkiem warsztatowym wolnostojącym

Miałem taką ekipę b...

źródło: comment_1671363836yJcCPvSv0Um7I2lBA0uBq4.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@darek-jg: sama belka nie jebnie. Nie ma szans żeby ona pękła albo ją ścięła jakaś siła. Bardziej chodzi mi o samo podparcie, że strop się osunie a belka zostanie
  • Odpowiedz
@Regis86: Oczywiście że na oko, to jest dwuteownik 200 albo 220. Przecież taka belka ma ogromną nośność a tutaj trzyma wąski strop.
Nikt nie liczył ale mogę się założyć, że sama wytrzymałość belki jest conajmniej 10x większa niż jej obecne obciążenie.
Chodzi mi tylko o to że jest węższa niż ściana
  • Odpowiedz
Chodzi mi tylko o to że jest węższa niż ściana


@hipodrom: no to zostaje pytanie, czy strop się trzyma, bo ma na niej podparcie, czy też trzyma się, bo jeszcze się nie zorientował, że już może spaść (głupio brzmi, ale to dość typowe zachowanie w takich sytuacjach). Strop wygląda na lany monolit raczej (kleina nikt by nie szalował), więc jeśli belka jest solidnie osadzona po bokach i jeśli jest pewność,
  • Odpowiedz
Po bokach belka podparta jest "tak sobie", ale to na pewno będę poprawiał.


@hipodrom: opisz dokłądniej co znaczy "tak sobie". Belka ma być końcem oparta NA murze, jeśli jest za krótka i jest w ścianę tylko trochę wpuszczona, to nic z tym nie zrobisz, no chyba, że do ściany teraz filar dostawisz. Generalnie to jest trochę za poważny temat, by ci doradzał anonimowy wykopek na podstawie zdjęcia, znajdź sobie w
  • Odpowiedz
@Jarek_P: tak. Trochę skrótowo się wyraziłem, ale jeśli chodzi o powierzchnię podparcia belki to jest dobrze. Z obu stron belka leży dobre 20-30 cm na murze. Z jednej strony nawet więcej bo belka przechodzi i wchodzi naturalnie w ścianę.
Jedyny minus jest taki, że stary mur nie jest super jednolity. Cegły nie trzymają się tak ładnie jak można sobie to wyobrazić. Mam w planie zrobić szalunek i zalać betonem, żeby
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hipodrom:
Kolego tak jak @Jarek_P radzi, zaproś jakiegoś eksperta, zapłać mu i niech oceni. Tylko szkoda, że od tego nie zacząłeś aby pracę zaplanował a potem odebrał.
  • Odpowiedz