Wpis z mikrobloga

@Atalluss: czyli jak to jest z tymi karami, niezależnie od wagi zdarzenia dostaje się 1k mandatu czy co?
mój kolega miał ostatnio kolizję z policjantem w cywilu, z winy policjanta, zderzak i błotnik lekko wgniecione i przerysowane, przyjechał przełożony policjanta i nie dał mu mandatu, bo niska szkodliwość.
wytłumaczy mi to ktoś jak to w końcu działa?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atalluss: bo im chodzi żeby:
a - #!$%@?ć ludzi na hajs
b - jak najbardziej zmniejszyć ruch samochodowy i wypchnąć ludzi do komunikacji zbiorowej albo na rower zgodnie z doktryna Schwaba. Tu nie ma żadnych przypadków mordo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Atalluss: #!$%@? mac, przepisy w tym kraju to ostry debilizm. Kiedyś miałem sytuację że spowodowałem wypadek i swiezy kierowca myślę wezwę policje i wszystko będzie okej. Większego sprowadzenia na ziemię chyba nigdy nie miałem, a przy obecnym taryfikatorze to jest rosyjska ruletka - mniej oczywista sytuacja i albo decydujesz się na stratę zniżek albo przyjadą psy i jeszcze #!$%@? tysiaka i punkty
farta to ty raczej nie masz na tyle stłuczek (ʘʘ)


@kurakpodwodny: Jeszcze dodam kilka przykładów :)
Raz mi wózek widłowy wjechał w zaparkowany samochód, innym razem w zaparkowany samochód wjechał mi inny wyjeżdżający z miejsca parkingowego, innym razem gość przede mną zahamował wbił wsteczny chcąc zaparkować równolegle i jebs. Inne to wymuszenia pierwszeństwa. No to co ja mogę :)
A ile udało się uniknąć to łooo panie
@1001001 Mojego niebieskiego mama miała taką sytuację. Facet jej na światłach dupą wjechał i uciekł. Złapała go i jakiś świadek również (pojechał za tamtym facetem). Dopiero po zastraszeniu policją facet spisał oświadczenie. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie zaczął po czasie się wykręcać, że tego przecież nie zrobił i w sumie to, że go naciąga. Oczywiście zaczął straszyć swoimi synami i kazał podać adres zamieszkania to on "podjedzie o sprawdzi to auto".
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rebeliant: przecież oprócz mandatu masz też stratę zniżek xD Ty myślisz że taki mandat cokolwiek zmienia? XD
Masz mandat, utratę zniżek i jeszcze podwyżkę oc z powodu ilości punktów na koncie. To nie jest tak że dostajesz jedną czy dwie kary ale aż trzy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atalluss: jak na Twoim aucie nie ma żadnego śladu a nie ma nikt kamerki ani monitoringu ani świadka to mogłeś powiedzieć, że próba wymuszenia i sam zadzwonic na policję