Wpis z mikrobloga

Sprzedałem na olx zestaw ps4 z padem i grą, ładnie zapakowałem i wysłałem przez paczkomat. Kupujący rano odebrał i teraz dostałem wiadomosc od olx że kupujący zgłosił problem z zamówieniem. Kasa wstrzymana do czasu wyjaśnień.
Wysłałem zaraz mailem wyjaśnienia razem ze zdjęciami podczas pakowania jak i spakowanego zestawu.
W razie co mam też film z pakowania - zawsze tak robię przy droższych rzeczach.

Miał ktoś taką sytuację? Ile mniej więcej czasu trwa wyjaśnianie tego wszystkiego? Co jeśli olx uzna zgłoszenie kupującego za zasadne? Będzie musiał mi zwrócić przedmiot?

OLX nic w mailu o tym nie wspomina :/

Dodam że opis na olx miałem szczegółowy i wspomniałem o wszystkich wadach jakie znam, typu porysowany plastik na konsoli, czasem problem z czytaniem płyt itp

#olx #zakupy #allegro #problem #pytanie
  • 24
  • Odpowiedz
że opis na olx miałem szczegółowy i wspomniałem o wszystkich wadach jakie znam, typu porysowany plastik na konsoli, czasem problem z czytaniem płyt itp


@Spofity: No dobra, ale z jakiego powodu sprzedający zgłosił problem? Bo jeśli tego który był zawarty w opisie w ogłoszeniu to może cie cmkonąć w pompę.
  • Odpowiedz
@Spofity: mikru poszukaj pod tagiem moich wysrywow, ruletka co postanowia z lekkim przechyleniem na twoja strone. Te ciule nie maja prawa byc sadem i rzeczoznawca a opieraja sie na ... mailach ( ͡° ͜ʖ ͡°) UOKIK jak nic.
  • Odpowiedz
@miauczar: no wlasnie nie mam pojęcia dlaczego zgłosił problem, nie mam o tym żadnych informacji. Sprzedałem wiele rzeczy przez OLX a to pierwsza taka sytuacja. Na allegro już miałem sytuacje gdzie to w roli kupującego otwierałem dyskusję i zawsze było wiadomo co jest problemem i dało się dogadać. Tutaj nie wiem co myśleć
  • Odpowiedz
ierałem dyskusję i zawsze było wiadomo co jest problemem i dało się dogadać. Tutaj nie wiem co myśleć


@Spofity: Nigdy nie przechodziłem procedury olx, ale na chłopski rozum to powinieneś dostac info co jest powodem. Może jeszcze olx bedzie weryfikowal czy powod jest zasadny.
  • Odpowiedz
@miauczar: na OLX nie ma chlopskiego rozumu, nic nie wiesz o co jestes oskarzony i moze byc tak ze jedyny mail jaki dostaniesz ze pozegnales sie z kasa i wraca do smiecia kupujacego aleeeeee mozecie sie dogadac poza OLX. Wyrocznia np julka z OLX wie kto ma racje bo jest bogiem. #!$%@? TEN PAKIET!! UOKIK
  • Odpowiedz
@Spofity: Poyebana akcja. Nawet nie wiadomo co masz udowodnić i co jest podstawą wszczecia procedury. Z ciekawosci bede obserwował bo nie potrafię nic mądrego doradzić.
  • Odpowiedz
@miauczar: dokładnie, nie mam pojęcia co mam udowodnić i dlaczego w ogóle po mojej stronie leży obowiązek udowadniania czegokolwiek. Nawet nie wiem czy kupujący odebrał uszkodzoną paczke (np. w trakcie transportu) czy może wszystko jest ok a będzie próbował oszukać że nie otrzymał tego co powinien
  • Odpowiedz
@Spofity: 90% ze gosc chce miec konsole za friko a czytal juz na fejsie oraz wypoku jak sie do tego dobrze zabrac, kto bardziej naklamie ten wygrywa. Poczytaj pod tagiem sporo tego bylo, ruletka 40/60 ze jednak kase odzyszkasz. Aha wiesz ze ten smiec nie musi nic, nie musi dokumentow pokazac, przelewu robic. Moze byc #!$%@? zielonka z kontem od 24h i cie wyruchac probuje bez mydla. ZABEZPIECZ ETYKIETE Z DYSKU!!!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Adr14n_: no nie wiem, z policją miałem do czynienia jak zostałem okradziony to po 2/3 tygodniach umożyli sprawę i tyle, nawet nie próbowali pytać się podejrzanych ani świadków...
  • Odpowiedz
@Spofity: Odezwie się do Ciebie ich konsultant za jakiś czas. Ja zgłaszałem problem z zamówieniem jako kupujący i trwało to 2 tygodnie, aż dali mi znać, że to sprzedający ma rację i oddali mu pieniądze. Jeśli nie wysłałeś mu pustej paczki ani innego przedmiotu niż zamówił, to raczej odzyskasz pieniądze. Ja napisałem jeszcze parę maili poprzez ich formularz na stronie i poprosiłem, żeby sprawą zajęła się inna osoba i po paru
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Spofity: teraz to próbuję oszukać inpost ale oni mają monitoring na paczkomacie ( ͡° ͜ʖ ͡°) i wtopi chyba że rzeczywiście jakiś błąd u nich
  • Odpowiedz