Wpis z mikrobloga

Nieprawdopodobne! Nowy program mieszkaniowy PiS to po prostu majstersztyk!
1) Biorę kredyt na mieszkanie które kupuje od swojego ojca, które i tak on przeznaczył dla mnie.
2) Ojciec przekazuje mi w darowiźnie pieniądze które ja zapłaciłem mu za kupno "mojego" mieszkania
3) Pieniądze przeznaczam na lokatę 8%
4) Tymczasem ja płacę 2% za ratę kredytu mieszkania
5) Zarabiam na mieszkaniu w którym mieszkam XD
6) Spłacam kredyt
7) Posiadam pokaźną kwotę na koncie, nie wkładając w to ani grosza
7) Brawo PiS!
8) To #!$%@?!

#nieruchomosci #polityka
  • 120
@Smasher69: @gokotgo: Podatek od sprzedaży nieruchomości płaci się w przypadku jej zbycia przed upływem 5 lat od daty zakupu. Ewentualnie można sprzedać wcześniej i zwolnić dochód ze sprzedaży pod warunkiem wykorzystania go na własne cele mieszkaniowe.

Generalnie nie są to skomplikowane zagadnienia podatkowe i można to zweryfikować w 2 minuty w Google. Ilość bzdur w komentarzach (głównie odnośnie opodatkowania darowizny), bo komu się coś wydaje, jest zatrważająca.
@NaChuiMiTaCHata: no ale ja to wiem, tylko OP chyba tego nie wie. Jego durnowaty plan zakłada zatem, że jego ojciec ma mieszkanie od 5 lat (no bo nie przekaże jednocześnie dochodu na cele mieszkaniowe i w darowiźnie OPowi). Czyli OP robi głupie operacje tylko po to, żeby zarobić te 6% w skali roku. Tymczasem jak ktoś kupił i spłacił nieruchomość w 5 lat i sprzeda ją teraz na rynku to zarobi
@komentator_2020 esli ktokolwiek wierzy w cokolwiek pisowcowm, po tym wszystkim co oni objecywali i odwalaii przez ostatnie kilka lat, to jest idiota.

@komentator_2020 dobra podaj przykład której obietnicy nie spełnili? Szczery #!$%@? im w dupę i szczerze życzę im tego co oni zrobili z tym krajem, ale robią wszystko co obiecali, #!$%@?, że na każdej obietnicy to oni wychodzą na plus, a reszta na minus.