Wpis z mikrobloga

@jmuhha: Mordo! Tylko benzyną! Ja swojego biorę na stacje i polewam prosto z dystrybutora. Pół litra i Mac się swieci! Zapach może być problemem ale w drodze do domu go wywieje!
Tylko pamiętaj żeby baterie wyciągnąć. Trzeba kilka śrubek odkręcić ale warto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rynia: aceton nie jest żrący (nie jest ani kwasem ani zasadą, ma odczyn prawie obojętny), inaczej loszki by tym nie czyściły pazurów - jest natomiast drażniący jak wdychasz opary

@jmuhha: aceton rozpuszcza m.in. plastik - to jest rozpuszczalnik

aceton bardzo dobrze czyści, ale należy go stosować dosłownie na sekundy

Aceton rozpuszcza większość miękkich tworzyw sztucznych oraz lakiery, tłuszcze, oleje (nawet nagar silnikowy). Ma ostry, charakterystyczny zapach. Miesza się w każdych
No właśnie w tym problem, że aceton jest rozpuszczalnikiem. Bardzo dobrym rozpuszczalnikiem


@TrzezwyIrlandczyk: aceton zmywa nawet grzech pierworodny ( ͡° ͜ʖ ͡°) sam go stosuję do czyszczenia/odtłuszczania różnych rzeczy bo jest znacznie lepszy i tańszy niż alkohol izopropylowy, no ale właśnie trzeba uważać żeby sobie jakiegoś plastiku tak nie rozpuścić. A że produkty apple nie słyną z jakości to nie ma co się dziwić że uszkodził farbę.
@FLAC: IPA jest w sumie bezpieczna dla większości materiałów w sprzętach domowych. Mam rozmieszane dwie butelki z regulowanym atomizerem - ok. 99% i ok. 60% i jeszcze nie znalazłem u siebie niczego, co bym nią zepsuł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale fakt, cenowo benzyna ekstrakcyjna czy aceton wychodzi dużo taniej, jak ktoś tego używa sporo. Mi do okazjonalnego czyszczenia elektroniki czy innych cosiów przez ostatni rok zeszło
@jmuhha: Generalnie aceton służy do usuwania lakierów, więc nie rozumiem czemu się dziwisz. Jak chcesz odtłuścić kompa to lepiej zastosować alkohol, a najlepiej środek przeznaczony do czyszczenia tego typu rzeczy.