Wpis z mikrobloga

Cześć !
Zwracam się do was z zapytaniem. Wynajmuje lokal biurowy pod swoją JDG w budynku typu " Inkubator Przedsiębiorczości ".
Pomimo rozkręcenia kaloryferów na full ( pomieszczenie 21,5m2 ), sprawdzenia uszczelnienia okien, sprawdzenia sprawności grzejnika pod względem zapowietrzenia to temperatura w lokalu przy obecnej pogodzie wynosi 13-14 stopni. Powiem szczerze ,że nie jestem w stanie pracować w tych warunkach ( praca przy komputerze, praca serwisowa ). Oczywiście Towarzystwo/Fundacja będąca administracją budynku wystawia faktury miesięczne za ogrzewanie po chorych kwotach ( ok 500 zł za lekko ponad 20m2 i temperaturę 14 stopni C ). Co mogę w tej sprawie zrobić ? Zaskarżyć koszty ogrzewania ? Złożyć skargę na warunki panujące w wynajmowanym lokalu ? Co mi poradzicie ?

#zalesie #ogrzewanie #jdg
  • 14
@notdot: Właśnie dziś dostałem fakturę za listopad i złapałem się za głowę. Siedzę przed kompem w termo i koszuli i trzęsę się po 2 - 3 godzinach. Jeśli mam naprawiać jakiś sprzęt ( serwis IT ) to poprostu pakuje narzędzie, sprzęt, i robię to w domu na stole w salonie bo tutaj sztywnieją mi palce ( mam bardzo słabe krążenie w dłoniach ).
@zibizz1: Tak, równomiernie ciepły, odpowietrzony. W zeszłym roku było około 19 - 20 stopni więc było ok. Dogrzałem elektrycznie i super. W tym roku ewidentnie zmniejszyli temperaturę wody w obiegu a i podwyższyli opłaty.
a co ma geniuszu sanepid i inspekcja pracy


@DzieckoSzczescia: ma i to dużo bo właściciel budynku musi spełniać przepisy jak chce wynajmować biura innym i brać za to kasę i to ta firma będzie się tłumaczyć sanepidowi i inspekcji pracy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@notdot: nie ma to nic wspólnego z inspekcją pracy ani sanepidem. Biuro możesz wynająć z taką temperatura jaka chcesz. Wszystko zależy od umowy. Zapewnianie odpowiedniej temperatury pracownikom to już inna sprawa. Ale nie w tym wypadku bo tu nie ma pracowników.