Wpis z mikrobloga

@scomander Kompresjoterapia to główna metoda leczenia/profilaktyki, stosowana w medycynie. Ale przede wszytskim należy odpowiednio dobrać stopień ucisku (jak pacjent chce zastosować bez konsultacji, wybiera się najniższy stopien) I kupić produkt medyczny z atestem. Zakładanie jest trudne, ale zgodnie z instrukcja i w miarę praktyki jest łatwiej.

Co do włókien miedzi - pierwsze słyszę, ale nie czytałam ostatnio o tym za wiele. Sugeruję po prostu wybrać atestowane z apteki.
@scomander Dobra, sama znalazłam.

https://vigoshop.pl/produkt/skarpeta-uciskowa-z-wloknami-z-miedzi-opedia/

Opedia zapewnia przypływ energii leczniczej do ciała, dzięki czemu życie staje się lepsze i wygodniejsze

POPRAWIA METABOLIZM zwiększając spalanie kalorii do 30% podczas snu.


To nie jest produkt medyczny.
Kompresjoterapia to podkolanówka lub pończocha. Nie stosuje się jej na noc. Sens jej stosowania to wspomaganie pompy mięśniowej.
@scomander Myślę że na początek jak chce sam stosowac/przekonać się co do tego - to 1 klasa ucisku, najlepiej pończochy (tylko sam to musi zaakceptować że wstaje rano i je cierpliwie ubiera - to za elastyczne nie jest). Które kupisz - obojętne, byle medyczne atestowane.

Lepiej jak zacznie zima bo łatwiej się przyzwyczai że ma coś pod spodniami.

A swoją drogą - jak jest problem to chirurg naczyniowy+ Doppler. Chirurg dobierze także