Wpis z mikrobloga

Gdzie nie spojrzę w media społecznościowe, to zwolennikami obowiązkowych ćwiczeń i poboru są przede wszystkim stare dziadki i babcie. To wręcz przerażające, ile ich jest. Nie wiem czy robią to świadomie czy nie (punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia) ale to kompletny brak solidarności społecznej. Nie da się z nimi rozmawiać na ten temat: poniżają, zawstydzają, wyśmiewają.

Żeby uzmysłowić im jakie są skutki braku solidarności społecznej, przestaję od dzisiaj być dawcą krwi. Papiery już mam, bo przez lata oddałem jej sporo, ale w tym tygodniu olałem już pierwszego smsa z apelem o ofiarowanie brakującej grupy krwi. 90% tej krwi i tak idzie na staruchów, więc myślę że to stosowna odpowiedź. Skoro państwo ma w planach pod przymusem moją krew przelewać, czuję się moralnie zwolniony z dodatkowej ofiary.

Myślę też, że to może być dobry sposób na szerszy protest. Pod postem #mojakrew można uzmysłowić społeczeństwu, że moja krew to mój wybór i nikt mnie do przelewania jej nie zmusi.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #krwiodawstwo #pieklomezczyzn
Pobierz zbierski9 - Gdzie nie spojrzę w media społecznościowe, to zwolennikami obowiązkowych ...
źródło: comment_16711321613qmn0lKxx0tWG8l6hkvBIM.jpg
  • 28
@zbierski9: Napisałeś że to kwestia środowiska w którym się obracam - z cyklu moja banka jest lepsza od twojej, tylko że nie wiesz w jakim ja sie środowisku obracam

To co się dzieje w kraju to nie jest wynik tego że tacy politycy przyszli i nikt nie wiedział, to dopasowanie programu do polactwa - oni zrobili badania czego ludzie oczekują i mamy to i długo z nami zostanie
@suqmadiq2ama: Może tak było wśród młodych jeszcze zanim PiS pokazało jakość swoich rządów. Oni pokazali na co ich stać, a do tego przez te siedem lat weszły nowe roczniki do puli głosujących, stare nieco wymarły. Tak czy inaczej, wśród młodych ludzi PiS osiąga wynik jednocyfrowy. Zatem to nie kwestia mojej bańki a rzeczywistości.

PiS trzyma się tylko i wyłącznie na pokoleniu starych bab wychowanych w PRL. Odejdą baby, odejdzie PiS.
Zagłosują na konfe a w drugiej na pis hehe bo nie pedały


@suqmadiq2ama: Powiedziałem ci, że młodzi Polacy PiSem gardzą, dają mu jednocyfrowe poparcie, laicyzują się, wypisują z religii. Do tego popierają aborcję, prawa LGBT, chcą zostać w Unii.

Mimo tych wszystkich faktów, ty nadal twierdzisz że hehe zagłosują na PiS.

Wydaje mi się, że masz jakiegoś rodzaju gwóźdź wbity w głowę i nie potrafisz go sobie z niej wyciągnąć. No
@zbierski9: Stary żeby coś zmienić to trzeba pójść z namówionymi do tego czasu rodzinami i głosować na kod/po(tuska) który ma szanse #!$%@?ć pisowców, wszystkie głosy na gównopartie z 5% to to samo co głosy na pis bo są na ich smyczy jak kukizy

Tylko polak wróci jako zwycięzca z wyborów bo na bosaka kacapa hehe i #!$%@? z agonią sie przredłuży, przez ten debilizm i zadufanie w sobie problem będzie trwał