Wpis z mikrobloga

Gdzie nie spojrzę w media społecznościowe, to zwolennikami obowiązkowych ćwiczeń i poboru są przede wszystkim stare dziadki i babcie. To wręcz przerażające, ile ich jest. Nie wiem czy robią to świadomie czy nie (punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia) ale to kompletny brak solidarności społecznej. Nie da się z nimi rozmawiać na ten temat: poniżają, zawstydzają, wyśmiewają.

Żeby uzmysłowić im jakie są skutki braku solidarności społecznej, przestaję od dzisiaj być dawcą krwi. Papiery już mam, bo przez lata oddałem jej sporo, ale w tym tygodniu olałem już pierwszego smsa z apelem o ofiarowanie brakującej grupy krwi. 90% tej krwi i tak idzie na staruchów, więc myślę że to stosowna odpowiedź. Skoro państwo ma w planach pod przymusem moją krew przelewać, czuję się moralnie zwolniony z dodatkowej ofiary.

Myślę też, że to może być dobry sposób na szerszy protest. Pod postem #mojakrew można uzmysłowić społeczeństwu, że moja krew to mój wybór i nikt mnie do przelewania jej nie zmusi.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #krwiodawstwo #pieklomezczyzn
Pobierz zbierski9 - Gdzie nie spojrzę w media społecznościowe, to zwolennikami obowiązkowych ...
źródło: comment_16711321613qmn0lKxx0tWG8l6hkvBIM.jpg
  • 28
Żeby uzmysłowić im jakie są skutki braku solidarności społecznej, przestaję od dzisiaj być dawcą krwi.


@zbierski9: w sumie czemu oddawanie krwi jest ochotnicze, prościej by było gdyby to było obowiązkowe - np. przez 3 lata musisz oddawać krew jeśli komisja nie zdyskwalifikuje dawcy. Za celowe nabawienie się chorób które uniemożliwiają oddawanie krwi można by wsadzać do paki

No i w sumie jak zajdzie taka potrzeba, to można by też od takiego
@zbierski9: Masz konto na wykopie to poczytaj co sądzą konfiarze przegrywy i inne dzbany o wolności komunie i zachodnim stylu życia. Ja ich spotykam za granicą jak sie naśmiewają z trójpodziału władzy, gardzą lewactwem i wolnością jednocześnie twierdzą że pis jest spoko a konfa jeszcze bardziej spoko po czym uważają że polska jest pięknym bogatym i najmądrzejszym na świecie narodem tylko te #!$%@? z uni kradną, 500zł spoko sie należy, kradną
@suqmadiq2ama: Ciekawie piszesz, ale może to kwestia środowiska w jakim się obracasz. Wykop i niektóre tagi to zbieranina największych frustratów i przegrywów z całego kraju, to nie jest norma. U mnie w dużym mieście w Polsce nie znam nikogo kto by miał takie poglądy. Ludzie typu sorek to egzotyczna mniejszość. Wiele lat spędziłem w UK i takich osób spotkałem bardzo niewiele. Większość ludzi w Polsce szczerze nienawidzi PiSu, a konfederacja to
@zbierski9: wiedziałem że tak napiszesz, to sie nazywa wyparcie i jest znane poza granicami naszego kraju

Zobacz sobie tu np https://www.wykop.pl/link/6945637

Zachód swój dobrobyt zbudował bo ich religią była pracowitość i przedsiębiorczość (protestanci)

A nie bo monarchia czy inne cuda, polacy to tacy rosjanie z prądem w domu, ani troche nie jesteśmy podobni do zachodu i nie będziemy jeszcze długo.

Nie oceniamy kto się z kim zadaje tylko jak działają polacy
suqmadiq2ama - @zbierski9: wiedziałem że tak napiszesz, to sie nazywa wyparcie i jest...
Zachód swój dobrobyt zbudował bo ich religią była pracowitość i przedsiębiorczość (protestanci)


@suqmadiq2ama: Nie. Zachód zbudował swój dobrobyt przede wszystkim na 1) rewolucji przemysłowej 2) grabieży kolonialnej i wyzysku podbitych narodów. Spójrz choćby na kraje pracowite mniej niż Polska i nieprotestanckie - choćby na Hiszpanię.
wiedziałem że tak napiszesz, to sie nazywa wyparcie i jest znane poza granicami naszego kraju


@suqmadiq2ama: Mechanizm wyparcia jest bardzo znany w psychologii, ale może napisz kto i co konkretnie w naszej rozmowie wypiera? Twój link do opisu sytuacji Twittera jest pozbawiony sensu.
@zbierski9: Chodzi o komentarze a nie treść, pokazują jak wyglądają i na czym sie opierają poglądy, czyli na rywalizacji o gówno każdym kosztem dla swojego lidera, tak robią niewolnicy i ostatnie dzbany bez cienia rozumu i refleksji, demokracja sie nigdy nie sprawdzi w takich bantustanach