Wpis z mikrobloga

@dogmirek: Nie wiem jak można prowadzić firmę i nie wiedzieć. Po prostu bierzesz faktury na ten sprzęt i potem odliczasz z VATu, który masz zapłacić za usługi, które wykonałeś odliczasz VAT z zakupionego sprzętu. Lepiej nie zwracać się o zwrot VATu bo masz pewną kontrolę i jak trafisz na jakiegoś dupka to zawsze coś znajdzie, szczególnie jeśli nie korztsrasz z biura rachunkowego. No i na końcu odliczasz sobie 19% kwoty
  • Odpowiedz
@chanelzeg: Mój stary prowadzi firmę, dlatego dopytuje. Zarobiłem 5tyś na dogach dlatego myślę, że warto zainwestować niż kupić jakąś pierdołę. Wielkie dzięki za odp :) Myśle ze za tą sumkę uda mi się cos fajnego zbudować.
  • Odpowiedz
@dogmirek: Mówisz o kwocie brutto? Jeżeli tak to nie zmieścisz się bo 1 karta kosztuje 1600 zł, zasilacz 1100-1200 WAT i reszta bebechów. Jeżeli mówisz o tek kwocie już jako pomniejszonej o 35%, które potem wrócą to możesz się zmieścić lub może wyjśc niewiele więcej, np. 5500.

Możesz się spytac o dokładny konfig gościa tego filmiku, on ma właśnie 3 x290:

http://www.youtube.com/watch?v=HZwI9ZkRg68
  • Odpowiedz
  • 1
@dogmirek: jakbyś miał w domu zasilacz około 1000w to tak.

3x290 to 4500 zł, do tego płyta, ram, pendrive na system, procesor (tu się da zmieścić w 300 zł). Kwestia zasilacza. 1x 290 ciągnie około 250-300w.

Co do 290 to wystarczają modele referencyjne. Bo zakładam, że koparki byś nie trzymał w pokoju, w którym przebywasz na codzień. Chłodzenie referencyjne po podkręcaniu na ponad 70% daje sobie radę bez problemu. Ot
  • Odpowiedz