Wpis z mikrobloga

#linux #kubuntu
Mirosławy i inne geeki linuxa.
Mam u siebie dwa komputery z Kubuntu na pokładzie, oba w tej samej wersji i uaktualniane na bieżąco.
Kwestia jest taka że chciałbym aby wyglądały identycznie na jednym i drugim komputerze. I nie chodzi mi tylko o tapetę na pulpicie czy wygląd okien. Ale na przykład taki drobiazg jak możliwość wklejania zawartości schowka z pamięci do konsoli - w jednym moge zrobić to tylko i wyłącznie poprzez wybranie myszą EDYCJA-WKLEJ lub skrótem klawiszowym, a w drugim mam jeszcze po prawj stronie takie jakby dodatkowe menu w którym mam ikonę i opis WKLEJ - jak dla mnie to szybsze rozwiązanie.
I teraz pytanko - jak przenieść te wszystkie ustawienia z jednego kompa na drugi, czy wystarczy że przekopiuję zawartość katalogu /home/USER/.config/ ?
Czy w jakiś inny sposób tego dokonać?
  • 3
@Wiskoler_double: @fervi: to nie jest dobry pomysł:) ehhh. skopiowanie plikiów wraz z uprawnieniami do nich innego usera (jeśli jest inny) po prostu może się skończyć nie wstaniem kde po restracie. ale to nic. ./config/ są na przykład ustawienia monitorów w tym rozdzielczosći, wykryte podczas ekrany itd.. wtedy mogą wyjść fajne cuda jak inna rozdzielczość ekrenu a inny rozmiar ekranu. :) to by było zabawne bo wyglądałoby to jak się używało