Wpis z mikrobloga

Mireczki drogie, mam w planach sflashowanie #tasmota na gniazdko #gosund SP-111. Wg niektórych poradników, wymagana będzie kalibracja poprzez obciążenie gniazdka jakimś urządzeniem (np. mocną żarówką), pomiar W, V i A z innego miernika i wpisanie tych wartości w kalibracji gniazdka.

Czy inne podobne gniazdko też można użyć do zmierzenia wartości potrzebnych do kalibracji? Zapewne użyć można, ale chciałbym się upewnić co do rozsądnej dokładności ;)

#elektronika #smarthome #smartdom
  • 4
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MacDada: hmmm... Ja ostatecznie zrobiłem tak, że przed flashem sprawdziłem wartości W, V i mA dla podpiętej żarówki. Potem użyłem tych wartości do kalibracji ;)

Na stronie Tasmoty jest nawet taki sposób, że po prostu używasz mocy znamionowej żarówki, przyjmujesz że masz w gniazdku 230V i fajrant
  • Odpowiedz
@SuperStefan: mam piekło perfekcjonisty

bo kupiłem dwie różne wtyczki – i obie na oryginalnym sofcie pokazują co innego na tym samym zastosowaniu ( ͠° °)

to teraz mam zagwostkę i trza będzie usiąść na spokojnie, lepiej obadać temat, bo takie „na oko”, „mniej więcej” mnie razi xd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MacDada: a jakie wychodzą różnice?

Gdzieś czytałem, że pomiar lepiej robić przy urządzeniu, które daje w miarę stałe wyniki - czyli chociażby klasyczna żarówka, suszarka do włosów
  • Odpowiedz