Wpis z mikrobloga

Właśnie się dowiedziałem że w firmie consultingowej, do której dołączyłem niedawno, trafię na ławkę rezerwowych.
Z dobrze poinformowanych źródeł dowiedziałem się że może to potrwać 1 do 3 miesięcy.

Niby spoko, #programista25k here, więc mogę się poopierdzielać za dość fajny hajs. Oczywiście następny projekt loteria, ale jak nie siądzie to jest bardzo proste rozwiązanie... więc tutaj się nie martwię.
Teraz pytanie jak wykorzytać ten lużny czas na benchu?

#pracait #programista15k

Jak wykorzystać ten czas?

  • Opierdzielać się. Pojechać na narty czy coś. 37.6% (56)
  • Nauka nowych rzeczy, które przydadzą się w pracy. 46.3% (69)
  • Projekt open source. 5.4% (8)
  • Aktywne szukanie nowej roboty. 10.7% (16)

Oddanych głosów: 149

  • 13
@2-aminopirydyna: zapas hajsu srednio ma tu cos do rzeczy bo tak czy siak beda mi placic. Ale w sumie sklaniam sie chyba ku opcji mieszanej, z tydzien sie poopierdzielac, a reszte czasu poswiecic na nauke (na ile motywacja pozwoli...)
@wujo17: witam kolegę, ja już 2,5 miesiąca na benchu jestem :) Płacą mi podobnie, więc jest git.
Ogólnie nauka opiera się na Udemy, które firma sponsoruje. Niby śmieszne, ale sporo tematów miałem do nadrobienia (mikroserwisy, AWS, CQRS, serverless, Kafka) i w teorii całkiem sporo przyswoiłem sobie.
Ostatni miesiąc mam już zjazd motywacji, w trakcie nauki jakieś seriale się obejrzało, dopiero teraz szykują mi jakiś projekt. Po 3 miesiącach jak mnie klient
@wujo17: zawsze powstrzymuję się od mirko i YT, żeby przynajmniej godzinę rano coś pouczyć się zanim się rozproszę :)
Też myślałem, że sam sobie pokodzę to co w tutorialach, ale najczęściej mi się odechciewało. Brakuje mi porządnego tutoriala, który omawiałby przykładowy projekt z mikroserwisami czy CQRS, który nie byłby banalny do granic możliwości.
Generalnie już jestem na etapie rozglądania się za czymś innym.