Wpis z mikrobloga

1/1000 #1000filmow
#kino #film #filmnawieczor

10 Cloverfield Lane

Jedyna część trylogii, którą uważam za godną :) Pierwsza o potworze [Projekt Monster] niszczącym Miasto mnie nie kupiła. Trzecia część [Paradoks Cloverfield] na orbicie znowu trochę za durna i dziurawa choć miała wszystko wytłumaczyć. Owszem można przymrużyć oko i bawić się dobrze, ale od scenariusza oczekuję czegoś ciut więcej i dostałem to właśnie w części środkowej czyli omawianym 10 Cloverfield Lane. Jest najbardziej kameralna z części, wszystko dzieje się praktycznie pomiędzy trojgiem ludzi w podziemnym bunkrze. Dobrze jest go obejrzeć w oderwaniu od trylogii, bo właśnie niewiedza o innych częściach powinna być tu atutem.
Fajny kameralny thriller z bardzo satysfakcjonującym zakończeniem :)

Reżyseria: Dan Trachtenberg (znany tylko jeszcze z "nowego predatora" - PRAY)

IMDb - 7.2/10
https://www.imdb.com/title/tt1179933/
WLADCA_MALP - 1/1000 #1000filmow 
#kino #film #filmnawieczor 

10 Cloverfield Lane...

źródło: comment_1671089451YHMd8X8GSuuGPYsDSR9mA1.jpg

Pobierz
  • 63
@WLADCA_MALP: Film #!$%@?. W szufladzie scenarzysta miał thriller o psychopacie i jego ofierze a reżyser musiał mieć scenariusz na film o obcych więc na siłę to skleił jedno z drugim (a było prosto bo nawiązanie do pierwszej częśći to tylko sam początek i sam koniec) i pora na CSa.
@WLADCA_MALP: Ale to nie chodzi o gust. Jak chcesz oceniać ten film to musisz dać 2 oceny - jedną dla kontynuacji historii a drugą dla filmu, który z historią nie ma nic wspólnego. Może bym łyknął to jako film o ucieczce z bunkra ale nie jako film mający cokolwiek wspólnego z częścią pierwszą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WLADCA_MALP: nie wiedziałem nic o innych częściach. Mi się akurat średnio podobało motyw obcych i jak na końcu rozwala wielkiego chama koktajlem Molotova. Liczyłem , że po prostu będzie to jakiś wirus który niszczy populację.
@WLADCA_MALP: mireczku dobra robota, tag obserwuje i juz pierwszy film trafil na liste do obejrzenia dzieki Tobie.

Moja mala propozycja - jakby Ci sie jeszcze chcialo przekleic z np takiego upflix informacje na jakim vod mozna dany film obejrzec to byłaby rewelacja