Wpis z mikrobloga

1/1000 #1000filmow
#kino #film #filmnawieczor

10 Cloverfield Lane

Jedyna część trylogii, którą uważam za godną :) Pierwsza o potworze [Projekt Monster] niszczącym Miasto mnie nie kupiła. Trzecia część [Paradoks Cloverfield] na orbicie znowu trochę za durna i dziurawa choć miała wszystko wytłumaczyć. Owszem można przymrużyć oko i bawić się dobrze, ale od scenariusza oczekuję czegoś ciut więcej i dostałem to właśnie w części środkowej czyli omawianym 10 Cloverfield Lane. Jest najbardziej kameralna z części, wszystko dzieje się praktycznie pomiędzy trojgiem ludzi w podziemnym bunkrze. Dobrze jest go obejrzeć w oderwaniu od trylogii, bo właśnie niewiedza o innych częściach powinna być tu atutem.
Fajny kameralny thriller z bardzo satysfakcjonującym zakończeniem :)

Reżyseria: Dan Trachtenberg (znany tylko jeszcze z "nowego predatora" - PRAY)

IMDb - 7.2/10
https://www.imdb.com/title/tt1179933/
Pobierz WLADCA_MALP - 1/1000 #1000filmow 
#kino #film #filmnawieczor 

10 Cloverfield Lane...
źródło: comment_1671089451YHMd8X8GSuuGPYsDSR9mA1.jpg
  • 63
@WLADCA_MALP: właśnie wczoraj oglądałem drugi raz. Ma być kolejna część, wybrali już chyba reżysera, ale to ma być chyba kontynuacja piewrszego filmu z serii, choć przyznam, że fajnie byłoby obejrzeć takie trochę post-apo i walkę z kosmitami jako kontynuację 10 Cloverfield Lane, bo jak najbardziej zakończenie filmu do tego by nawiązywało.

@LaPuertaDelVino: nie jestem przekonany czy brak znajomości uniwersum to akurat tutaj jest dobre, tzn do momentu opuszczenia schronu tak,
IMDb - 7.2/10


@WLADCA_MALP: tak jak zazwyczaj się w miarę zgadzam z IMDb (w przeciwieństwie do filmwebu), tak tutaj IMO jest za nisko. Super film. Obejrzałem bez wiedzy o Project Monster.

Będzie jakieś wołanko? Bo tagi na wykopie to sam wiesz co ( ͡° ͜ʖ ͡°)