Wpis z mikrobloga

Za 720mln złotych można rozwiązac problem wojska z rezerwą.
Mianowicie: Dobrowolna oferta - dostajesz 300 pln co miesiąc za to ze w roku mogą Cię wezwac na ćwiczenia do 90 dni, nie stawiasz się -> 30k pln kary i cię wywalają. (+ za ćwiczenia płatne normalnie zgodnie ze stawką)

Powiedzmy, źe chcielibyśmy 200k takich ludzi:

300pln*12mieś*200 000luda=720 000 000 pln rocznego kosztu
Czyli co, wolność obywateli jest wyceniona na 720 mln złoty? Zeby rozpieprzać ludziom życie i zabierać im bezpieczeństwo w egzystencji za kwotę która nie jest nawet 1/3 tego co dostaje kościół z budżetu państwa.

Chyba najprostsze co można zrobić - skoro wojsko potrzebuje rezerwistów to niech przedstawi atrakcyjniejszą dla nich ofertę. Polacy udowodnili ze lubią dostawać pieniądze do ręki i skoro tego chcą to czemu nie przedstawić dla nich takiej możliwości?

(niech ktoś gdzieś sprawdzi czy nie #!$%@?łem cyfr)

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko ##!$%@? ##!$%@? #polityka
  • 5
dostajesz 300 pln co miesiąc za to ze w roku mogą Cię wezwac na ćwiczenia do 90 dni, nie stawiasz się -> 30k pln kary i cię wywalają. (+ za ćwiczenia płatne normalnie zgodnie ze stawką)


@sh7d: 300 pln miesięcznie? Co ja sobie za to kupię, waciki?

Chyba najprostsze co można zrobić - skoro wojsko potrzebuje rezerwistów to niech przedstawi atrakcyjniejszą dla nich ofertę. Polacy udowodnili ze lubią dostawać pieniądze do
@sh7d: 300 pln miesięcznie? Co ja sobie za to kupię, waciki?


@prawiedobrze: tak, a za 500 pln kupisz kaszę dla kaszojada ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kwestia jest taka, że lepiej #!$%@?ć miliardy na 500+ które nie daje żadnych efektów ¯_(ツ)_/¯


@prawiedobrze: Tak, koniec końców możemy się spierać o to jak rozdysponować te środki - natomiast lepsza ich alokacja niewątpliwie rozwiązała by ten problem.
@hao:

a więc 1200/mc

Panie, skądś Ty to wziął xD

@sh7d: Lepsze rozwiązanie zamiast gotowości przez cały rok, byłby po prostu termin który można uzgodnić w WCR i tyle. Trudno jest pogodzić to, że mogą w każdej chwili Cię wziąć na szkolenie, a to dla wielu największy problem (dla mnie zresztą też mogłoby być ciężko urwać się z roboty na 3 miesiące w losowym momencie).