Wpis z mikrobloga

Najbardziej uśmiech politowania wywołuje we mnie jak ktoś mówi: "bitcoin to tulipan"... albo "bitcoin to znaczek kolekcjonerski" no i przede wszystkim: "bitcoin to bańka oraz oszustwo"..

Ja rozumiem, że ludzie żałują, że nie kupili i nie udało im się w życiu. Ja rozumiem, tłumaczenie sobie na milion sposobów tego, że własny tok myślenia jest bezbłędny. Te tłumaczenia, usprawiedliwianie siebie i życie nadzieją, że Bitcoin spadnie do 100$ czy tam 10$... a najlepiej do 0$ to po prostu głupota w najczystszej postaci.

Powiem tak: kto nie ma bitcoina i nie kup (a nie jest na to absolutnie za późno!) go w ciągu najbliższych 3-5 lat może być mocno wykluczony, może stać się okropnie biedny. Brak rozumienia czym jest Bitcoin i przede wszystkim: dlaczego ma wartość, to najcięższe co trzeba przetrawić i zrozumieć, czasami wymaga to lat. Obyście nie zrozumieli tego zbyt późno, już wykluczeni, już w ostatniej klasie społecznej, na dnie.

Powodzenia Mirki.

#bitcoin #kryptowaluty #inwestowanie #gielda
  • 39
@LittleOpa: wiesz, kiedyś istniała największa na świecie giełda Mt Gox (w okolicach 2014), nie miała prawie konkurencji, upadła.... BTC kosztował wtedy grosze, dzisiaj już dawno nie ma tej giełdy i nie ma to żadnego znaczenia, Bitcoin dalej istnieje i ma się doskonale, a cena jaka jest, każdy widzi, także bój się, nie kupuj, upadnie Binance i będzie koniec BTC.... tak tak tak...
@YoureGoingDown: ostre copium kolekcjonera tulipanów.

„Powiem tak: kto nie ma bitcoina i nie kup (a nie jest na to absolutnie za późno!) go w ciągu najbliższych 3-5 lat może być mocno wykluczony, może stać się okropnie biedny.”

Myślisz, że rządzący światem się zgodzą na nowy podział bogactwa, gdzie wygrają nerdy, co kupiły BTC wcześniej od reszty? Jeśli w to wierzysz, to masz autyzm.
@YoureGoingDown: w pewnym sensie masz racje z tym, ze ludzie, którzy wieszczą upadek btc są wkurzeni, ze pociąg im odjeżdża za każdym razem. Sam tak miałem w 2014 roku. Kupiłem btc w 2011 jak kosztował ~30zl i sprzedałem z małym zyskiem. Potem wiadomo co się działo i jaki był kurs. Było dużo kontrowersji z btc, kradzieży itp. Ale nadal uważam, ze przyszłość jest świetlana dla tej kryptowaluty. Najlepiej nie wdawać się
Ja rozumiem, tłumaczenie sobie na milion sposobów tego, że własny tok myślenia jest bezbłędny. Te tłumaczenia, usprawiedliwianie siebie i życie nadzieją, że Bitcoin wzrośnie do 10000$ czy tam 100000$... a najlepiej do 1000000$ to po prostu głupota w najczystszej postaci.


@YoureGoingDown: ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak jakby możliwość zarobienia na spekulacji nagle przestawała czynić z niej spekulację.
@aegispolis: no i co? Wiesz, ja jestem w pociągu, jadę, jak BTC dojedzie do 1 czy 2mln dolarów będę bardzo zadowolony, a ty nadal będziesz uważał, że to nie ma sensu i będziesz na straconej pozycji, nie podejmujesz ryzyka, ale ok, twój wybór, rano o 7:30 już możesz #!$%@?ć u Janusza ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡
@YoureGoingDown: a mnie śmieszy zarówno "Bitcoin to tulipan" jak i " kto nie będzie miał Bitcoina może stać się okropnie biedny". Niby czemu ktoś miałby przez brak Bitcoina zbiedniec. Każda skrajność jest bezsensowna. Możliwe że wzrośnie jeszcze do 2030roku, ale ma on swoje ułomności których nie przeskoczy i powstanie ( lub już powstał) lepszy projekt który będzie bardziej adaptacyjny niż król kryptowalut.
@LittleOpa: @xo-xo_xo: do kolekcjonowania( ͡° ͜ʖ ͡°)
@szybciutki: ja btc nigdy nie kupilem i nie zaluje, bo nie widzialem w tym wartosci, bo wiedzialem, ze visa czy mastercard jest kilka tysiecy razy wydajniejsza,wiec sobie tym dupy nie zawracalem, ogolnie btc ma 3 fazy, na samym poczatku byl traktowany jak WALUTA FIAT, za ktora mozesz kupic drobne rzeczy jak pizza, pozniej inwestowano w gpu i kto
@arkadi2020:

ma on swoje ułomności których nie przeskoczy i powstanie ( lub już powstał) lepszy projekt który będzie bardziej adaptacyjny niż król kryptowalut.


To też częsty błąd w myśleniu, BTC jest wciąż rozwijany. To nie jest tak, że ktoś stworzył ten projekt, uruchomił i na tym zakończył się rozwój. Spotkasz osoby, które twierdzą, że to przestarzały dinozaur, zamiast powtarzać zapytaj dlaczego tak uważają.
@grypa-grypowska:

ale do REALNEJ WARTOSCI, czyli tyle ile kosztuja inne waluty POW czyli w granicach 10-100$


Pierwszy wykopek, który definiuje "realną wartość" ( ͡° ͜ʖ ͡°). Inne waluty PoW, PoS czy inne mają małą wycenę bo są zwyczajnie niepotrzebne (poza jednym lub dwoma wyjątkami).
@Manah: podaż też zwiększa? Bitcoin jest aktywem spekulacyjnym i będzie mu ciężko wejść do codzienności żeby przysłowiowy Kowalski kupował za niego zakupy w Biedronce. Większość go posiadająca nie zamierza płacić nim jeżeli nie musi, ma go jako inwestycję nie jako codzienny środek płatniczy.